Zavrieť

Porady

neplatieľ dph a povinnosť registrácie podľa §7 esp. 7a

Prosím Vás klient neplatiteľ dph vystavil faktúru na predaj tovaru fyzicej osobe do Sweden.
Bol povinný registrácie a podať súhrnný výkaz pre DPH?
Ďakujem pekne.
avalik čítala si § 7 a § 7a?
maped práve som si to prečítala a neviem z toho moju odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 7

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 14 000 eur.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 14 000 eur.

    § 7a

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    (2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.



    je tam uvedeny predaj tovaru do EU?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped avalik ja tu nikde nevidím ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platieľom dph dodáva tovar zahraničnej osobe
    avalik keďže to tam nie je uvedené máš povinnosť alebo nie?
    maped Ja som si myslela že nemusí, len som si z toho nevedela vybrať a chcela som od niekoho potvrdiť, že si myslím správne. Ešte raz vďaka.
    maped Ďakujem. Takže sa nemusí podávať?
    avalik nie, nemá povinnosť
    maped avalik mám ešte taký prípad že je spoločnosť registrovaná podľa §7a-podáva aj za služby súhrnný výkaz dph.
    Má dodávateľa z ČR na tovar, ktorý jej vystavuje fa s rozpisom českej dph a ohľadne toho nič už nerieši a nepodáva. Môže sa rozhodnúť či prijme tovar s českou dph ak jej to vyhovuje?
    avalik zadaj samostatnú otázku
      zbaliť

    neplatieľ dph a povinnosť registrácie podľa §7 esp. 7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.