Zavrieť

Porady

Hypotekárny úver pre mladých doba určitá

Zdravím,
s partnerkou sme sa rozhodli že by sme sa chceli presťahovať do vlastného bývania, čiže požiadať o hypotéku pre mladých. Obaja sme zamestnaní, už po skúšobnej dobe. Avšak obaja máme zmluvu na dobu určitú a ešte ani raz nepredĺženú. Bol by pri žiadosti a schvalovaní hypotéky v tom problém alebo nie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To sa musíš opýtať v banke, kde chceš žiadať o úver. My ti úver nedávame, neurčujeme podmienky.

    rangl je offline (nepripojený) rangl

    rangl
    Je to veľmi individuálne, každá banka to môže posúdiť inak, ale viem si predstaviť, že by to bol problém. Ja, keď som si bral hypo, tak som bol vyše roka SZČO s celkom dobrým príjmom, ale bankám to bolo jedno, mali s tým problém, lebo som pre nich bol nespoľahlivý a úver mi dala len jedna banka. Viem si teda predstaviť, že aj vašu situáciu by mohli vyhodnotiť ako nespoľahlivú. Bolo by fajn, ak by ste mali napr stavebné sporenie, tým banke tiež dokážete, že si viete pravidelne odkladať peniaze a môžete si tým aj znížiť výšku hypo. Tuším Wuestenrot mal nejakú kampaň teraz, tak si to keď tak môžeš pozrieť...A fajn je spýtať sa aj nejakého poradcu, ktorému veríš. Ja som napr hypo dostal preto, lebo môj poradca mal známu riaditeľku jednej pobočky banky, cez ktorú som to vybavil. Držím palce.

    Hypotekárny úver pre mladých doba určitá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.