Zavrieť

Porady

Druh vozidla: špeciálne vodidlo kategória M1, podľa čoho určím ročnú sadzbu DzMV?

Firma má vozidlo značka IVECO v technickom preukaze je uvedený druh vozidla: špeciálne vozidlo a kategória M1. Vie mi niekto poradiť, či som správne zaradila toto vozidlo na ročnú sadzbu dane z MV po a) podľa zdvihovému objemu motora??? Ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Základ dane z motorových vozidiel od roku 2015

    Základ dane je upravený aj pre vozidlá, ktorých jediným zdrojom energie je elektrina. Zákon ustanovuje tiež základ dane pre nový predmet dane, ktorým sú vozidlá kategórie L.

    Skupina vozidiel Základom dane z motorových vozidiel je
    motorové vozidlá kategórie L, M a N, ktorých jediným zdrojom energie je elektrina výkon motora v kW
    osobné vozidlá (kategórie L a M1) zdvihový objem valcov motora v cm3 uvedený v doklade
    úžitkové vozidlá a autobusy (kategórie M2, M3, N1 až N3, O1 až O4) najväčšia prípustná celková hmotnosť alebo celková hmotnosť v tonách a počet náprav podľa dokladu

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak je to špeciálne vozidlo určené na prepravu a ak je v TP/OEV zapísaná kategória M1, tak do r. 03 dáš kategóriu vozidla M, a do riadku 04 druh vozidla 1 (osobné), následne do r 06 uvedieš zdvihový objem motora a podľa neho určíš sadzbu podľa VZN.
    viera004 Ďakujem.... takto som to urobila :-)

    Druh vozidla: špeciálne vodidlo kategória M1, podľa čoho určím ročnú sadzbu DzMV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.