Zavrieť

Porady

Dodatočné DP k DPH a neuvedený nadmerný odpočet

Dobrý deň
Zabudla som si v riadnom DP k DPH odpočítať nadmerný odpočet z minulého mesiaca. Okrem toho som DPH už aj zaplatila. Idem podať dodatočné DP k DPH ale neviem ako mám uviesť rozdiely a znamienka na r.37 a 38. /Daň. povinnosť 2520,- a aj som zaplatila. Odpočet mal byť uvedený 680 ale riadok 33 som nevyplnila/. Poradíte prosím, už som sa do toho nejako zamotala. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Dodatočné priznanie
    r. 31 ......2520
    r. 33 .......680
    r. 34 ......1840

    r. 37 a r. 38 ....... -680 - znamienko na týchto riadkoch sa dáva z pohľadu DU - čiže daňový úrad by ti mal vrátiť 680 ( 680 je minus pre nich)

    Mne sa to tiež už stalo, ale prišla som na to neskoro, tak som to riešila tak, že som zavolala našej správkyni s ktorou som sa dohodla, že neuplatnený nadmerný odpočet, ktorý som si zabudla uplatniť v zmysle §79 si uplatním v nasedujúcom mesiaci ( to sa ale nedáva už do priznanie) o tú sumu odpočtu som nasledujúci mesiac zaplatila menej a zároveň cez všeobecné podanie podala žiadosť o započítanie preplatku ( neuplatneného odpočtu) z mesiaca xxxx s povinnosťou za mesiac xxxx

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež sa prikláňam k tomu, nepodávať DDP DPH, ale požiadať o vrátenie.
    nika.sum ja som minule tiez nedala nadmerny odpocet z predchadzajuceho mesiaca a volala mi spravkyna, ze to mam opravit a podat dodatocne asi by bolo dobre spojit sa so spravkynou...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    vidím že nie som sama, aj mne sa podarilo neodpočítať nadmerný odpočet za december v januárovej DPH a prišla som na to teraz keď robím DPH za február....
    ako ste postupovali? podali ste dodatočné DP alebo ste požiadali o vrátenie?
    nika.sum stava sa :-)

    Dodatočné DP k DPH a neuvedený nadmerný odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.