Zavrieť

Porady

Nárok na dávku v hmotnej núdzi a dva rozdielne trvalé pobyty

Dobrý deň,

zamietne mi ÚPSVaR žiadosť o dávku v hmotnej núdzi, keď žijem v spoločnej domácnosti s priateľkou a našim synom (2 r.), keď ja mám v byte trvalý pobyt len s mojou matkou, ktorá je vlastníčkou bytu v celosti?
Pirateľka a syn majú trvalý pobyt v inej obci a nemajú v tomto byte zatiaľ ani prechodný pobyt.
Matka je invalidná dôchodkyňa s mesačným príjmom 160€.
Má zmysel podať žiadosť o DvHN?
Vopred ďakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze priatelka pobera rodicovsky prispevok a asi nevies preukazat, ze platis najomne aspon 6 mesiacov, tak aj keby nebol problem TP, narok na davku v hnotnej nudzi vam spolocne nevznikne kvoli vyske RP.

    Výška dávky v hmotnej núdzi je: u dvojice s dieťaťom alebo najviac so 4 deťmi je 160,40 € mesačne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    natec12 Opýtam sa ešte takto, ak to zákon o hmotnej núdzi a príspevkoch pripúšťa: môžem byť teda považovaný spolu s mojou matkou, ktorá je ID a máme rovnaký trvalý pobyt v byte? Dalo by sa odhliadnuť od priateľky a syna, keď s nami nemajú spoločný ani prechodný pobyt?
    Poviem vám, radšej by som mal TPP, ako riešiť túto situáciu. :-(
    Ďakujem za odpoveď!
    ivka70 Mas viac ako 25 rokov?
    veronikasad Myslím, že pre posúdenie nároku na dávku v hmotnej núdzi nie je dôležitý trvalý pobud spoločne posudzovaných osôb, ale spoločná domácnosť. A tú s priatelkou a synom splňaš. Skôr sa bude ťažšioe preukazovať spoločná domácnosť s matkou ...
    natec12 ivka70, asi viem, kde mieriš. Áno, mám.
    Prešiel som si narýchlo ten zákon a myslím, že by sa to nedalo posudzovať ani s matkou, lebo nie som študujúce dieťa do 25, resp. 26 rokov veku. :-(
    Obehal som agentúry, napísal životopisy, telefonoval a nič. Za tri mesiace nemám ani mäkké "f". :-(
      zbaliť

    Nárok na dávku v hmotnej núdzi a dva rozdielne trvalé pobyty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.