Zavrieť

Porady

KVDPD chyba

prosím o radu dnes prišiel oznam v podanich že tam mám chybu.
Pozrela som kod chyby ktorýje 2001 to znamená že preplatok za energiu som zaúčtovala riadne do B2 mínusom a to je chyba.Pýtam sa musím poslať opravný výkaz a dať to do C2. len tu jednu položku ??? Ako to opravím prosím?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Musíš preúčtovať faktúru a nanovo vygenerovať kontrolný výkaz, ale nie opravný, lebo je už po termíne, ale dodatočný.

    P.S. Ešte šťastie, že ja som dala do C2, aj napriek tomu, že mi po telefóne z FS radili, že kľudne môžem aj do B2 mínusom s tým, že za r. 2014 to bude akceptovateľné. No mne sa to nezdalo.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 a už to začína.....batorek kedy si posielala kv ? , ja som tiež dala do B2 a nemám upozornenie
    batorek 26 ho večer a už je tu upozornenie.V dvoch firmách som mala preplatok na energii a obidve majú upozornenie.
    batorek ešte to sa chcem spýtať, či celý KV mám poslať ako dodatočný alebo len tu položku čo je chybná, šte som nerobila takúto opravu. už ssom mala mínusovú položku v roku 2014 a nebol protokol o chybe asi teraz to už fakt kontrolujú. Batorek
    cloe Uvedieš len tú položku ktorá je chybná a to tak, že znovu ju dáš do časti B2 a v riadku 7 uvedieš kód opravy 1/zrušenie záznamu/ a taktiež ju uvedieš do časti C2 správne s mínusovými znamienkami a dáš kód opravy 2/nový záznam/. Ostatné položky kontrolného výkazu tam už neuvádzaš.
    batorek Díky idem to skúsiť.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.