Zavrieť

Porady

ako postupovat..

ahojte poradaci, prosim vas poradite mi v jednej vaznej veci. Sefovi zomrel otec, ako je to s tym ked nebude v praci cely tyzden a ako je to s fianciami za vybavenie, mozno sa neviem spravne vyjadrita ale budem rad ak mi aspon trosku poradite.. dakujem vam..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    ahojte poradaci, prosim vas poradite mi v jednej vaznej veci. Sefovi zomrel otec, ako je to s tym ked nebude v praci cely tyzden a ako je to s fianciami za vybavenie, mozno sa neviem spravne vyjadrita ale budem rad ak mi aspon trosku poradite.. dakujem vam..
    Podľa § 141 odst 2, písm. d má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča, a na ďalší deň ak zamestnanec obstaráva pohreb.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zamestnanec má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe svojho rodiča...ak obstaráva pohreb, má nárok na deň navyše. Keď bude doma týždeň , tak potom ostatné dni si musí čerpať dovolenku .

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    dakujem vam velmi pekne..
    sef sa ma pytal mimochodom je obcan CR ci ma aj nejaky financny narok ked tu pracuje a zije trvale?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mohol by niečo zo sociálneho fondu...ale ak máte ovšem niečo také v smernici zapracované.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    elena74
    dakujem vam velmi pekne..
    sef sa ma pytal mimochodom je obcan CR ci ma aj nejaky financny narok ked tu pracuje a zije trvale?
    nemala si na mysli taketo nieco: ?
    http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1310

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    mi to preto napadlo, ze voladedy daaaavno boli inak vyplacane davky, niektore boli vyplacane cez zamestnavatelov, hoci boli v podstate zo socialneho zabezpecenia
    ... ale aj tak je to teraz velmi specificke, iba urazy, choroba z povolania a potom este v inych zakonoch je to tusim pre vojakov a policajtov ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.