Zavrieť

Porady

česká firma vysiela zamestnca na služobné cesty autom SK

Ako je to prosím, keď česká firma vysiela zamestnanca-slováka na služobné cesty,
jeho súkromným autom , teda auto má slovenskú ŠPZ. Nikde som sa to nedočítala
ani v českej silniční dani a ani v slovenskej dani z motorových vozidiel. (teda tu ak by Čech chodil na služobky svojím autom CZ pre zamestnávateľa registrovaného v SK. Je to chaos ale je to tak. A ja to musím do zajtra rozlúsknuť.
3 komentárov     zbaliť
avalik ceska firma ma stalu prevadzkaren na SK? vyplaca cestovne nahrady podla zakona 283/2002?
bradlo česká firma s.r.o. pôsobiaca v CZ zamestnáva Slováka, ktorý chodí na sl.cesty svojím autom . Majitelia tejto firmy sú tiež Slováci preto im robím české účtovníctvo. Ja Slovenka
avalik Neodpovedala si na moju otazku. Od 28.1 si uz mohla mat odpoved od financnej spravy s jasnym stanoviskom ... takze napis im hned teraz (uved vsetky podrobnosti) a zajtra by si mala dostat odpoved - podla nej sa zariadis. Odpoved potom pridaj aj tu, urcite bude uzitocna aj pre ostatnych poradakov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    česká firma vysiela zamestnca na služobné cesty autom SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.