Zavrieť

Porady

DzMV - výpočet dane za mesiace v ktorých bolo vozidlo používané na podnikateľské účely

môžem si vypočítať daň za tie mesiace v ktorých bolo vozidlo používané na podnikateľské účely, kedže vozidlo nie je v majetku firmy?
6 komentárov     zbaliť
avalik upresni kto je "firma" a kto poskytol firme vozidlo
renciatko Ked ja ako szčo používam vozidlo, ktoré mám v prenájme. Avšak 3 mesiace som pracovala na Slovensku a ostatné mesiae v zahraničí kde som vozidlo nepoužívala.
avalik prenajate od koho?
renciatko od známej ... na základe zmluvy o prenájme vozidla, nakoľko ja vozidlo nevlastním
avalik a ta znama je podnikatelka alebo nie?
renciatko nie je
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zaplatis dan za dni trvania zmluvy o prenajme ... ak zmluva trvala cely rok - platila si jej prenajom, tak zaplatis dan za cely rok
    marjankaj A nemala by platiť tá známa?
    Prenájom motorového vozidla je voľnou živnosťou. Ak nemá na to živnostenské oprávnenie, tak môže dostať pokutu od živnostenského úradu, prípadne aj sankcie podľa trestného zákonníka.
    avalik no spätne už živnosť nedostane ... vozidlo na podnikanie používala zadávateľka ... a samozrejme prenajímateľka je v riziku, že jej na to prídu ...

    DzMV - výpočet dane za mesiace v ktorých bolo vozidlo používané na podnikateľské účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.