Zavrieť

Porady

Úrad práce

Dobrý deň, mám otázku na ktorú mi na ÚPSVaR nevedeli odpovedať. Som ešte na rodičovskej dovolenke /dcéra má 2 roky aj 4 mesiace/. Popri rodičovskej pracujem na dohodu o VP. Vypomáham v kuchyni. Zamestnávateľ za mňa odvádza odvody z dohody o VP. Chcela by som len vedieť ako to funguje.. či si za seba nemám platiť ešte zdravotku, alebo či nemám nejaké povinnosti voči inštitúciám...?? Dúfam že som to správne napísala.. ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, zamestnáv. z dohody odvádza odvody, veď to zistíš aj priamo na výplatnej páske.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabi03 jedine ze vykon prace ma len urcite dni...
    Janulka87 Veď to áno, to mi je jasné, len som chcela vedieť či si aj ja ešte niečo iné nemusím platiť.. teda okrem dohody.. Ako som nastúpila na materskú tak som bola evidovaná na úrade práce.. a vlastne aj som... Na dohode robím od januára a robím každý pracovný deň po pár hodín /víkend voľný/..
    Tweety Nemôžeš byť aj na RD aj v evidencii uchádzačov o zamestnnanie.
    Janulka87 No myslím to tak že z materskej zas pojdem na úrad práce, ak ma v tejto firme nezamestnajú na pracovný pomer. A že aj pred materskou som bola stále tam. Až teraz som si všimla že som to zle napísala.. Ja sa až tak do toho nerozumiem, tak preto to tak hlo píšem. Preačte
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.