Zavrieť

Porady

Výpoveď v skúšobnej dobe počas PN?

Na TPP som nastúpila dňa 12.1.2015, lenže bohužiaľ som dosť ochorela a musela som ísť na PN už od 21.1.2015, lekárka mi PN predĺžila na základe nezlepšujúceho sa zdrav. stavu až do 5.2.2015 kedy ma čaká kontrola a testy, ku dňu 30.1.2015 som obdržala výpoveď zo strany zamestnávateľa v skúšobnej dobe. Túto skutočnosť mám oznámiť aj lekárke a aj sa mám hneď v pondelok znovu hlásiť na ÚPSVaR? Keď mi lekárka vypísla na ten zelený papier k PN až 5.2.2015 a zároveň som (od soboty už bývalému) zamestnávateľovi odovzdala preukaz o DPN, tak som stále PN pre inštitúcie? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tvoja DPN trvá, len PP skončil počas SD. Počas trvania DPN nie je možné prihlásiť sa ako uchádzaš o zamestnanie. Zamestnáv. predložíš doklad o trvaní PN( tzv. prechodku z mesiaca na mesiac) On vyplatí náhradu príjmu počas trvania PP a potom už nemocenské bude preplácať SP. Samozrejme, ak naň vznikol nárok.

    Výpoveď v skúšobnej dobe počas PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.