Zavrieť

Porady

Môže zákaznik odstúpiť od zmluvy na službu na mieru?

Potreboval by som poradiť, jeden zakaznik (firma) si dala u mna (firma) vyhotovit internetovu stranku. Podla poziadaviek klienta bola stranka vyrobena, boli tam zapracovane vsetky poziadavky zakaznika. Zakaznikovy sa stranka pacila a vyslovene povedal ze stranku mozeme vyfakturovat a v pripade ze bude chciet dalsie upravy tak to potom dofakturujeme. Na zaklade tejto informacie bola zakaznikovy vystavena faktura so splatnostou. Stranka bola nahrata na server zakaznika. Faktura v termine splatnosti nebola uhradena a nakolko nebola uhradena ani 2 tyzdne po splatnosti zaslal som upomienku. Odpoved na upomienku bola listom style: Odstupenie od zmluvy z dovodu nedodania sluzby ktore som si u vas objednala.
Plus k tejto odpovedi bola prilozena akoze vratena faktura.

Ano viem problem bol vtom ze na zaciatku sme nespisali zmluvu, popripade som nezobral zalohu. ale danu osobu som s casti poznal uz davnejsie som jej nieco robil a bez problemou.

Cela nasa komunikacia ci uz dohadovanie o tom ako stranka bude vyzerat alebo informacia ze zo strankou je spokojny a mozeme to fakturovat bola riesena cez Skype a mail.

Neviem ako by som mal postupovat? Dat to pravnikovy? alebo by tam bolo dake ine riesenie?
V sucastnosti kedze stranka nebola uhradena v splatnosti tak vtom termine ked som zasielal upomienku som jej stranku docasne obmedzil, aby ju zatial nemohla vyuzivat.
6 komentárov     zbaliť
fortunka ona má objednávku? čo si objednala, kedže to nedostala... od softwarov a služieb a vecí na mieru sa nedá odstúpiť od zmluvy.
Hamer Objednavku nema, len cisto dohodnutie cez mail a skype.
fortunka my sme tiez zmluvu malokedy spisovali na tvorbu webu a pod. veci.. robilo sa na zaklade dohody, no ale toto sme veru neriesili... ja by som jej napisala odmietnutie vypovede, ide o zakazkovu vyrobu, instrukcie davala a teda mas o tom dokaz, odovzdal si jej to a az po odsuhlaseni a dohode si vystavil fakturu. Ak nezaplati tak ako misoft pise, upomienka 2, predzalobna upomienka a smer pravnik. Ak sa teda nebavime o 50EUR fakture
taiko Mna len zaujma, ze od coho vlastne odstupil, ked ste zmluvu nemali. Ci aj majlova komunikacia sa pocita za zmluvu, ci objednavku ?
Hamer To aj mna zaujima ci mailova komunikacia a skype komunikacia sa pocita za zmluvu.
Peggynka Len uvažujem;keď je platná zmluva uzavretá po telefóne,tak by takáto komunikácia tiež mala byť platná.Mnohokrát bolo,že... zmluva je uzavretá prijatím potvrdzujúceho e-mailu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    pri objednávke na zákazku nemôže takýmto spôsobom odstúpiť.
    V jednom eshope som našla:
    Pri záväznom potvrdení objednávky môže iba v prípade, že predávajúci nesplní dohodnuté podmienky dodania. Kupujúci je povinný uhradiť predávajúcemu škodu vzniknutú týmto jednaním.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmm....
    Po poriadku:
    Objednala - požiadavky zaslané cez Skype a e-mailom. V Skype sa dá vytiahnuť história (ak ovšem nebola zakázaná) - chat sa dokonca dá opísať.
    E-maily - ak nemáš nastavené inak - sú aj na poštovom serveri. To môže byť dôkaz, aké požiadavky si kládla. To je dôkaz proti jej tvrdeniu.
    Za ďalšie - stránka vytvorená, hodená na jej server - teda tovar DOSTALA! /Správny programátor si zálohuje zdrojáky, php, html a ostatné vytváranej stránky) - dôkaz, že si to vytvoril TY.

    ONA nie je ochotná zaplatiť, ale už stránku má. Je to jasné obohatenie, prípadne neoprávnené užívanie cudzieho výrobku (elektronického) - stránky.

    Pošli jej predžalobnú výzvu na zaplatenie s upozornením, že ak nezaplatí do xx.xx.xxxx, budeš to riešiť právnou cestou i s dôsledkom exekúcie.
    Ďalej ju upozorni na jedno - ak nezaplatí za tvoju prácu, nahlásiš stránku Google ako podvodnú - a to len potom bude tóčo - ktokoľvek na ňu klikne - zareve antivírus a adware a malware ochrana.
    Hamer Ano ja v podstate vseku komunikaciu s danou osobou mam zalohovanu. Taktiez stranku ktoru som vytoril mam zalohovanu. ja som ju po tom co mi neuhradili fakturu a bola po splatnosti uz vyse 2 tyzdne tak som ju najprv odstavil a potom po dlhsej dobe aj zmazal z ich servera. Predzalobnu vyzvu mozem poslat aj ja ako firma? ci to musi pranik alebo niekto iny?

    Môže zákaznik odstúpiť od zmluvy na službu na mieru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.