Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane - PN, nezamestnaný

Ahoj,

Bol som zamestnaný pod Prac. agentúrou od 16.12.2013 do 30.11.2014.
Od 27.10.2014 son na PN až do teraz. Otázka je kto mi robí ročné zúčtovanie ? po prípade či som nútení urobiť sám ? A tiež ma zaujíma či potrebujem aj nejaký papier zo socialnej poisťovne ?

predom v ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemocenské nie je zdanitelný príjem, nepotrebuješ žiadne potvrdenie zo SP

    Svojho zamestnávatela môžeš do 15.2.2015 požiadať na predpísanom tlačive o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sám dpo 31.3.2015 podáš daňové priznanie typu A na základe údajov z Potvrdenia o zdanitelnej mzde, ktoré ti pošle zamestnávatel.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miky265 zamestnávatela nemám od 30.112014 kedy mi skončila zmluva, s toho dôvodu som pravdepodobné odkázaný si ho urobiť sám.
    Vie niekto povedať aké tlačiva nato budem potrebovať po prípade kde ich zohnať ?
    veronikasad Veď som ti napísala, že DP typu A. V papierovej forme ti ho dajú na podatelni daňového úradu
    miky265 A ak môžem poslednú otázku. za ten 12 mesiac ktorý som nezamestnaný ale na PN netreba nijak dokladovať ?
    veronikasad nie, nedokladuješ. Povinnou prílohou DP je kopia Potvrdenia o zdanitelných príjmoch od zamestnávatela.
    miky265 ok diky moc už len račej nájsť nejakého účtovníka zo žiliny čo by to urobil
      zbaliť

    ročné zúčtovanie dane - PN, nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.