Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy

Prosím o pomoc, v tomto som už bezradná a to som prečítala už asi všetky príspevky aj tu na porade.... Zamestnanec má už vyše roka exekúciu z jednej tretiny mzdy povinneho. v tomto roku prisla žiadosť o vykonavanie zrážok zo mzdy kde podľa dohody má dohodnutú zrážku 164 eur. Z tejto pôžičkárne mi pani povedala že môžem odpočítať trvalé príkazy čo má zamestnanec v banke na úhradu ďalších splátok inej pôžičky a im platiť len zvyšok.... (neviem či to vôbec môžem). a aby sa mi rátalo tak o pár dní prišli Ďalšie 2 žiadosti o vykonávanie zrážok práve na tie splátky, čo bol v banke trvalý príkaz, jedna na 43,03 a druhá 62,06. Zamestnanec má pracujúcu manželku, deti sú už dospelé..... Prosím Vás o pomoc lebo tomu vôbec nerozumiem komu a koľko mám vlastne poslať a koľko mám dať zamestnancovi..... Zamestnanec zarába 390 eur mesačne...
Mila123 ak sú všetky zrážky z 1/3 tak vykonávaš /máš rozhodnutie, príkaz, na základe toho, inak ťa nezaujíma, že povinný už niečo individuálne posiela....máš platobný príkaz, tak pokračuješ podľa neho)
vykonávaš zrážky pre prvú exekúciu, ostatným napíšeš, že sú v poradí (zaradíš si ich do poradia budúcich zrážok) u nás má pani asi 8 čakateľov...
akým softvérom spracuvávaš mzdy?)
ajny mám win pam od Ivesu... to znamená že keď má takú nízku mzdu tak vlastne platím len tú jednu tretinu a ostatným vôbec nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.