Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a DPH

Dobrý deň, došla mi zálohová faktúra na nákup osobného automobilu vo výške 4 800 EUR .Zálohovú faktúru som zaplatila a na základe platby mi prišiel daňový doklad na zaplatenú zálohu, kde bol vyčíslený základ 4000 EUR a DPH 800 EUR. Na základe tohto dokladu som si DPH uplatnila v daňovom priznaní a čakala som na dodávku osobného automobilu. Dodávateľ stále predlžoval termín dodávky až nakoniec som ho musela dať na súd a podať naňho trestné oznámenie. Pretože mi nechcel vrátiť zálohu a ani dodať automobil. Teraz nie som si istá, či tento dodávateľ odviedol DPH. Ako mám ďalej postupovať s DPH? Čakať na rozhodnutie súdu? A ak bude pohľadávka nevymožiteľná a budem ju chcieť odpísať ako naložiť s DPH? Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    asi sa k DPH nedostaneš a ak on DPH nezaplatil, tak ju môžeš ešte raz zaplatiť aj daň.úradu.
    janca 1 No práve, že neviem čo s tou DPH. Som z toho zúfalá, ako zistím či ju odviedol? Mám zavolať na daňový úrad? Mne DPH daňový úrad vrátil, ale stále mám túto zálohovú faktúru otvorené. A teraz neviem, či mám zas ja späť zaplatiť DPH alebo čakať na nejaké rozhodnutie zo súdu a potom to riešiť.
    martinez Pokial neboli splnene podmienky §69b a subjekt ani nebol zverejneny v zozname subjektov, u ktoreho nastali dovody na zrusenie registracie (vid web financneho riaditelstva), tak DPH neries... ak nastane problem Danovy urad Ta bude kontaktovat a posle Ti rozhodnutie

    Zálohová faktúra a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.