Zavrieť

Porady

DPH za XII/2014 uplatniť v I/2015

Dostala som dnes fakturu vystavenú 28.12.2014, a dodanie 28.12.2014 po odovzdaní DPH XII/2014. Môžem si odpočítať DPH za XII/2014 v mesiaci I/2015 kedy som dostala fakturu??alebo musím robiť dodatočné DP za XII/2014??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    mala som podobný prípad, faktúra mi prišla 28.1., písala som na DU a odpísali mi, že je potrebné podať dodatočné daňové priznanie aj KV

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ja len tak na okraj. Prečo sa každý bráni podaniu dodatočného DP DPH? Prípade, že bude väčší nadmerný odpočet, ako bol pôvodne vykázaný, tak nie je žiadna sankcia. Načo si komplikovať život, či to môže byť v 1/2015 alebo nie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Daduľa Odovzdala som 26.1.2015 DPH za XII/2014 a faktura prišla 30.1.2015
    Tweety dph do januára
    Daduľa Aj keď je to DPH za XII/ 2014 a vystavená v XII/ 2014 no doručená 30.1.2015
    Tweety do dátumu podania si ju nemala pozri § 51
    paťuška tiež som toho istého názoru, nie je s tým žiadny problém podať dodatočné DP
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    .. v zákone o DPH sa píše ....ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie...má doklad, a nie .... o dátume odovzdania DP DPH...
    marjankaj Z toho vyplýva, že ak podáš daňové priznanie skôr, tak potom do tej lehoty poštu nepreberaj.
    Alebo si podávanie DP nechávaj na poslednú chvíľu. Aj keď to všetci v telke kritizujú. Riaď sa zákonom.
    karakul ... dakujem za cenne usmernenie... ja som reagoval na nepresnosti v prispevkoch.

    DPH za XII/2014 uplatniť v I/2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.