Zavrieť

Porady

histaminova intolerancia

chcem sa opytat,moj syn ma 2 roky a chcela by som ho dat do skolky,ale neviem ci nebude problem kedze malemu zistili histaminovu intoleranciu.dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 16.11.15 at 08:00
3 komentárov     zbaliť
taiko ako mu zistili histaminovu intoleranciu? POvedal vam niekto, ze vela histaminu sa vyluci, ak clovek zje nieco co nie je schopnu stravit, mapr kravska mlieko, alebo lepok?
kukni nasu skusenost http://www.porada.sk/t227722-otrava-...ml#post2436945
anjel46 vzali mu krv na imuno alergo......maly pije mlieko z krabice už dlho
Peggynka Je mi to nejaké čudné,predsa tak malé dieťa z tých potravín,ktoré obsahujú histamín,ešte v jedálnom lístku nemá.Možno by to chcelo ešte doplňujúce vyšetrenia.Na akom základe robili testy na histamínovú intoleranciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    http://www.ciaa.sk/clanky/histaminova-intolerancia
    Ty najlepsie poznas svoje dieta,tak zrejme vies ake obmedzenia ma pri tej chorobe,ak si myslis,ze v skolke zabezpecia jeho potreby tak ho prihlas,ak vyzaduje dieta zvlastnu starostlivost...dietu,atd .urcite by si to mala dobre zvazit.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anjel46 dnes som volala na vysledky testov a popravde....pochybujem ze niekto bude upravovat stravu,ak to nebude jeho povinnost,.....a zvlastnu starostlivost.....no neviem.....dodnes sme nevedeli ze maly nieco take ma
    Anika61 To je iste,ze stravu mu nebudu davat inu...ale zazila som mamicku,ktora nosila specialnu stravu dietatu do skolky,tam mu ju len prihriali....a mozno by si mala ostat doma s malym aspon rok.
    anjel46 ved to som chcela vediet,ci by na zaklade tejto diagnozy predlzia rodicovsky prispevok
    Anika61 Ked pojdes s vysledkami z alergo k detskemu lekarovi s nim sa porad.
    Anika61 Aj tu mozes pozriet...
    http://praca-ako.sk/matka-v-pracovno...kej-dovolenky/
    Kazu Ráno odovzdáme v škôlke desiatu, napoludnie prinesieme teplý obed a zároveň odovzdáme olovrant. Tabletky jej učiteľky dajú. Histaminik nemôže jesť ohrievané jedlo takže sa nedá večer uvariť, ráno zobrať do škôlky a na obed prihriať. Neviem či rodičovský predĺžia, nevesta to nezisťovala.
    taiko Davate dietatu Daosin, alebo nieco ine?
    Majte rozum ludia.
    Mam za to, ze histaminova intolerancia je nezmysel. Lekari to teraz pouzivaju ako pred rokmi pouzivali syndrom drazdive hrubeho creva. Ospravedlnuju tym vsetko, co nevedia vysvetlit. Mame s tym osobnu skusenost.
    Ked nezistite pravu pricinu nadmerneho histaminu v krvi, co je otrava inym jedlom, symptomy sa budu len zhorsovat.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Aby som odpovedal na Tvoj koment.
    To ze maly pije mlieko uz dlho neznamena, ze mu neskodi. Bol maly testovany na alergie na laktozu a mliecny protein? Alebo ma mozno na mlieko potravinovu intoleranciu a ta sa ani neda 100% testovat.
    Kravske mlieko a psenicna muka su potraviny, najcastejsie sposobujuce problemy. Vysad mlieko a psenicnu muku a uvidis, ci mu nezmiznu priznay, ktore si prisudila histaminovej intolerancii. Vsak za skusku nic nedas. Dva tyzdne bez mlieka a muky vydrzi a nebudes ho mozno musiet trapit nejakymi histaminovymi dietami. Mlieko mozes nahradit napr tak, ze zmiesas kokosove, mandlove a spaldove. To bude isto mlademu chutit
    aha tu o intolerancii na laktozu http://www.jedloakopriatel.sk/laktoz...-kde-vsade-je/
    Otcovi tiez " zistili " histaminovu intoleranciu z krvi a na koniec sa to ukazalo ako blbost.
    Naposledy upravil taiko : 04.02.15 at 06:52
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko najma sa to zide vyrobcovi daosinu
    Peggynka Spolieham sa na zdravý rozum a myslím,že ty si to tu popísal dostatočne.Mne išlo hlavne o ten zoznam potravín,určite nie propagáciu daosinu.Ak sa vyhnem problematickým potravinám,nepotrebujem ho...a ani ho neužívam
    taiko tak s tym sa da suhlasit, len aby sa zbytocne nevylucilo viac potravin ako treba. Hovorim so skusenosti s mojijm otcom, ktoru som tu uz niekde popisal.. Tam bola rada od gastroenterologa, vylucte vsetko zo zonamu, alebo si davajte Dasoin, ktory vyjde tak 55 EUR na mesiac.
    A nakoniec sme zistili ze mu len mlieko vadi a vsetko ostatne zo zoznamu moze
    Peggynka Samozrejme,netreba zabúdať,že ten problém môže byť zle diagnostikovaný,príp. kombinovaný napr. s alergiou na mlieko,lepok alebo s intoleranciou laktózy (pričom HIT mlieko doporučuje).Príznaky sú podobné
    BXLmiami A hlavne netreba zabudať,že problém môže byť vo vývoji.
    taiko @peggy tak tak, len ta otcova "prepytujem" lekarka, nic take nezvazovala, len Daosin tlacila
      zbaliť

    histaminova intolerancia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.