Zavrieť

Porady

Podat danove priznanie typu B alebo ziadat o RZD zamestnavatela

Manžel začal podnikat v roku 2013 popri zamestnaní,za daný rok podal danove priznanie typu, k 30.4.2014 živnost zrušil, pretože za rok 2014 nemal žiadny príjem z podnikania. Platil odvody len do zdravotnej poistovni do soc.nemusel.Má za rok 2014 podat danove priznanie typu B ? Može si odpočitat odvody do zdravotnej poistovni ? Alebo stači RZD u zamestnavatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    má podať DP typ B nakoľko mal za rok 2014 stratu z titulu platenia odvodov na zdr. poisťovňu. Od zamestnávateľa si zoberie potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a zahrnie do DP
    dankabo Do akeho riadku mám vyplnit danovu stratu -odvod do ZP? Ja som ju dala na str.3do PREUkázatelne zaplatene poistne,( uplatnujem si paušalne výdaje,hoci mám prijem 0 tak je to asi jedno),tým padom sa mi to dostalo do TAB.č.1,riad.9,stlpec 2,potom do riad.44,ale na r.73 sa mi to neodpočítalo. tak neviem, či to mám dat niekde do r .50-52 alebo niekde na str.7 alebo si nemožem uplatnit stratu,kedže som namala príjem z podnikania ,len zo závislej činnosti?Treba na DU priniest potvrdenie zo zdrav.
    postovni o zaplateni alebo stací výpis z učtu ?

    Podat danove priznanie typu B alebo ziadat o RZD zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.