Zavrieť

Porady

Dá sa pokračovať v PN-ke ked som mal pracovny uraz a uz som nastupil do práce?

Bol som PN takmer 2 mesiace so zlomenou nohou a uz som odrobil jeden den ale ta noha ma zacala silno bolet.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad K akému dňu máš ukončenú PN-ku ?
veronikasad Od 1.7.2014 je možné PN vystaviť najviac 3 kal.dni spätne

http://www.socpoist.sk/nove-pravidla...014-ptf/58432s
kali no 31.1.2015
veronikasad To už je viac ako 3 dni, už s tým nič neurobíš. Len začať s novou PN-kou ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    určite sa dá - ale rozhoduje o tom lekár .. predpokladám, že dnes si to odrobil?

    doplním: http://www.socpoist.sk/nove-pravidla...014-ptf/58432s
    Naposledy upravil Katy a R : 04.02.15 at 15:00
    kali no Nie včera a predtym den som mal dovolenku
    Katy a R neviem prečo to ešte stále neriešiš s lekárom - už si tam mal dávno byť ... všeobecné info o pokračovaní DPN nájdeš na stránke SP - nie je to ale len tak .... ale bez lekára neurobíš nič

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dá, ak ti ošetrujúci lekár vystaví novú PN-ku. Píšeš po 14-tej hod., ak si nebol dnes v práci a zamestnávatel ti neschváli dovolenku, budeš mať absenciu.
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kali no Idem na nočnú. Ide mi o to či by som dostal rovnaké peniaze ako pri PN-ke pracovneho urazu ktory mi uznali na 100%
    veronikasad Odkedy trvá pracovný pomer ?
    kali no U tohto zamestnávateľa viac ako 3 roky.
    veronikasad Nové nemocenské už nebude z rovnakého VZ ako to predchádzajúce - bude sa posudzovať príjem za rok 2014 (obdobie PN je vylučitelná doba).
    Ak si poberal úrazové dávky, bude treba znovu si dať žiadosť a posudkový lekár SP rozhodne, či nová PN má súvis s pracovným úrazom.
    Katy a R on nechce nové .. ale pokračovanie doterajšej DPN ...
    veronikasad a to je možné ? Keď bola prerušená výkonom práce ?
    Katy a R - pri dodržaní termínov mohol skúsiť ... však ke´d ma noha bolí prvý deň v práci - idem hneď. Pôvodne som myslela, že od dnes ho lekár uschopnil .... vyzerá, že oveľa skôr?? a ani dnes ráno nešiel ?
    kali no Ono je to este komplikovanejsie...hrozi mi vypoved ale to tu nechcem rozoberat takto verejne
    Katy a R tak to si ozaj mal hneď utekať ! čítaj, čo som pripla
    veronikasad Tak bolí ťa noha, alebo ti hrozí výpoveď ?
    veronikasad Nepodpisuj žiadnu dohodu o skončení prac.pomeru. Preber výpoveď. Ak počas plynutia výpovednej doby zostaneš PN, výpovedná doba skončí až ukončením PN (ak bude PN trvať dlhšie ako výpovedná doba).
    kali no Aj jedno aj druhe...ale tu pracu co mi ponukli nechcem...neprebral som zatial nic
    veronikasad preradili ťa na inú prácu zo zdravotných dôvodov ?
    kali no Nie zo zdravotných dôvodov ale z vymyslenych neviem co je v pozadi celeho toho...
    veronikasad Ide o prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve ?
    kali no To neviem posudit...myslim si ze nie...je to ine miesto
    veronikasad Pozri § 55-56 ZP
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2014-a.html#55
    kali no Myslim ze nemaju adekvatny dovod preradit ma
    veronikasad veď píšeš, že ťa preradili
    kali no Chceju ma preradit ale ja s tym nesuhlasim preto asi dospejeme k vypovedi...neviem co mam robit
      zbaliť

    Dá sa pokračovať v PN-ke ked som mal pracovny uraz a uz som nastupil do práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.