Zavrieť

Porady

predaj auta a DPH

chcem sa spytat, mame v majetku auto (kupa za 15000eur) zostatkova hodnota je 9500eur. Mozem toto auto predat aj za cenu napr. 3000eur a z tejto sumy zaplatit DPHcku?
Usporiadat
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Aj my máme podobný problém...mám ešte dopl.otázku, je rozdiel, či sa jedná o s.r.o. alebo SZČO? ?manžel je SZČO, plátca DPH, máme firemné auto je už odpísané /účtovne aj daňovo/ a chceme sa ho zbaviť predajom. To normálne musíme asi vystaviť vyškú fa mapr. v sume 2000,-+DPH a tú DPH odviezť DÚ vrámci ostatných vyšlých faktúr za tovar a naše služby. A ´dalej ma zaujíma, tých 2000,--EUR je potom predmetom dane z príjmu, keď budem robiť sumár účtovn. k 31.3.2016 za r.2015?? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sti_nulka
chcem sa spytat, mame v majetku auto (kupa za 15000eur) zostatkova hodnota je 9500eur. Mozem toto auto predat aj za cenu napr. 3000eur a z tejto sumy zaplatit DPHcku?
Môžeš.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja som bola v lete na školení a školiteľka /majiteľka svojej agentúry na účto nás vyslovene upozornila na tento prípad, že to "bije" do očí" ak sa niečo firemné predá vyslovene pod cenu a treba si to sakra pred DÚ /samozrejme v prípade kontroly/ obhájiť...
..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať