Zavrieť

Porady

Príjem z ČR a SR a podanie DP v ČR

Prosím Vás má niekto skúsenosti s podávaním daňového priznania v ČR, ak Slovák pracoval časť roka na SR a časť roka v ČR? Chce si uplatniť aj daňový bonus v ČR. Musí sa v českom DP uvádzať aj slovenský príjem? Či len v českom DP uvediem čisto príjem z ČR. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    v českom DP uvádzaš len český príjem a na SVK - uvádzaš celosvetové príjmy.
    Nárok na DB v českej republike Ti vzniká ak 90 % z Tvojich celosvetových príjmov tvoria príjmy z ČR.

    zmazala som komentár aby som nezavádzala
    v českom DP máš kolonku 29a a tam vlastne započítaš aj príjmy z SVK prepočítané kurzom - ak chceš požiadať o DB - tým je vlastne preukázaných tých 90 % z príjmov, plynúcich z ČR
    Naposledy upravil Anik : 04.02.15 at 18:02
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bankacik a prosím ešte: 90 % tvoria príjmy z ČR , ale ako to preukážem v tom DP, keď tam uvediem len príjmy z ČR? Ďakujem
    Anik upravila som Ti do odpovedi
    bankacik Este sa chcem spytat prosim: ten danovy bonus na sr sa zdanuje? Precitala som tu uz vela tem a som uz z toho dopletena. Dakujem
    Anik áno na SVK sa zdaňuje a platí sa z neho aj 14 % odvod na ZP je to príjem podľa §8
    bankacik Dakujem velmi pekne
      zbaliť

    Príjem z ČR a SR a podanie DP v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.