Zavrieť

Porady

Prílohy k daňovému priznaniu

Dobrý deň,
v roku 2014 som bola zamestnaná a popri tom SZČO 4 mes.
Účtovníčka zo zaamestnania mi robí DP za 2014 a za obdobie SZČO pýta podklady preukázateľné o príjmoch a výdavkoch, Peňažný denník mám uzavretý, čo jej dať k vypracovaniu DP za SZČO? Aké prílohy? ĎAKUJEM
6 komentárov     zbaliť
veronikasad účtovníčka zamestnávatela ti robí ročné zúčtovanie dane, alebo (súkromne) daňové priznanie ?
BUTTON. ahá zúčtovanie....čo to znamená prosím?
veronikasad Že ak si mal príjmy aj zo živnosti, nemôžeš oň požiadať, ale musíš si sám urobiť daňové priznanie typu B
Tweety Zamestnáv.robí RZD, nie DP. Máš príjmy z podnikania, máš teda povinnosť podat DP.
BUTTON. A čo mám akože s tým robiť prosím, spraví mi ročné zúčtovanie a ja si podať DP? Ďakujem
Tweety Podáš si sama DP z oboch príjmov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Daj jej peňažný denník
    ona ti urobí aj výkazy za SZČO?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. povedala preukázateľné podklady....a nemám jej náhodou dať aj tie výkazy? Ďakujem
    KEJKA z toho DPFO neurobí.
    KEJKA a čo tak sa opýtať priamo jej?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ty si povinná podať DP. Zamestnávateľ ti nemôže spraviť RZD. Ale mohla si sa dohodnúť súkromne s učtovníčkou, že ti to DP spraví ... Však dáš jej všetky podklady o tvojich príjmoch a výdavkoch. tak ako ti povedala. Ak bude treba výkazy - ona ich spraví. A možno ani nebude treba.
    a aké sú povinné prílohy k DP - to máš napísané priamo v tlačive (napr potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ...)

    Prílohy k daňovému priznaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.