Zavrieť

Porady

prílohy k daňovému priznaniu FO

Moja otázka by znela: SZČO uplatňuje výdavky percentom z príjmov. K svojmu daňovému priznaniu má prikladať výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majektu a záväzkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    angelilka
    Moja otázka by znela: SZČO uplatňuje výdavky percentom z príjmov. K svojmu daňovému priznaniu má prikladať výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majektu a záväzkoch?
    Nie. Nič neprikladá, ale na strane 3 DPFO vyznačí, že výdavky uplatňuje percentom z príjmov.Katija

    Akinom je offline (nepripojený) Akinom

    Akinom
    najlepšie je to v poznámke rozpísať príjem - 60% výdavky - zaplatené odvody
    = základ dane

    bsnicker je offline (nepripojený) bsnicker

    bsnicker
    Pre zamestnancov robím daňové priznania. Mám otázku...
    zamestnanec bol zamestnaný celý rok 2005. dva mesiace bol na DPN, to znamená, že na potvrdení o zúčtovaných a vyplatených príjmoch má potvrdený príjem za 10 mesiacov roka 2005. Na zvyšné dva mesiace potrebujem potvrdenie zo sociálnej poisťovne - nemocenské dávky? (aby mal zdokladovaný celý rok)?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    bsnicker
    Pre zamestnancov robím daňové priznania. Mám otázku...
    zamestnanec bol zamestnaný celý rok 2005. dva mesiace bol na DPN, to znamená, že na potvrdení o zúčtovaných a vyplatených príjmoch má potvrdený príjem za 10 mesiacov roka 2005. Na zvyšné dva mesiace potrebujem potvrdenie zo sociálnej poisťovne - nemocenské dávky? (aby mal zdokladovaný celý rok)?

    keď bol zamestnaný celý rok v tej istej firme a bol práceneschopný, na Potvrdení o zdan. mzde bude uvedené 1-12/ teda mesiace od 1/do12/05 a príjem bude mať len za 10 mesiacov.
    žiadne potvrdenie nepotrebuješ zo Soc. poisťovne.

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Zdravím, mám otázočku:
    - zamestnanec nastúpil po MD do práce, pracoval 1 až 4/2005 a dali mu potvrdenie na zníženie zákl. dane na daňovníka na sumu 36.640,- SK / čo vychádza na 5 mesiacov /. Je to správne?

    monibo je offline (nepripojený) monibo

    monibo
    Manželovi robím Daňové priznanie. Je SZČO od 1.5.2005 a neuplatňuje si paušálne výdavky. Od 1.11.2004 do 1.5.2005 bol evidovaný na úrade práce a ja som v roku 2005 poberala len rodičovský príspevok. K daňovému som priložila:
    - sobášny list a rodné listy detí
    - potvrdenie o rodičovskom príspevku
    - potvrdenie z Úradu práce o evidencii
    - potvrdenie z poisťovne na životné poistenie
    - výpis z daňového priznania
    - výkaz o majetku a záväzkoch
    - výkaz o príjmoch a výdavkoch
    Je to všetko, alebo som na niečo zabudla? Kópia sobášneho a rodného listu musí byť overená notárom? Ďakujem!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    monibo
    Manželovi robím Daňové priznanie. Je SZČO od 1.5.2005 a neuplatňuje si paušálne výdavky. Od 1.11.2004 do 1.5.2005 bol evidovaný na úrade práce a ja som v roku 2005 poberala len rodičovský príspevok. K daňovému som priložila:
    - sobášny list nie a rodné listy detí áno, ak žiada o bonus
    - potvrdenie o rodičovskom príspevku nie
    - potvrdenie z Úradu práce o evidencii nie
    - potvrdenie z poisťovne na životné poistenie neviem
    - výpis z daňového priznania nie, je to doklad pre Soc.poisťovňu
    - výkaz o majetku a záväzkoch áno
    - výkaz o príjmoch a výdavkoch áno
    Je to všetko, alebo som na niečo zabudla? Kópia sobášneho a rodného listu musí byť overená notárom? Ďakujem!
    nie = neprikladá sa

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Katija
    Nie. Nič neprikladá, ale na strane 3 DPFO vyznačí, že výdavky uplatňuje percentom z príjmov.Katija
    AHOJTE poradaci, chcela by som sa opytať, či si danovnik môže uplatniť paušálne výdavky, aj ked dostal dotáciu s ESF.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    trošičku si netrafila tému. Odpoveď je - môže. Pohľadaj v témach okolo paušálnych výdavkov, je tam veľa informácií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.