Zavrieť

Porady

Ako predávať svoje obrazy vo svojom e-shope?

Dobrý deň, prosím poraďte. Som živnostník a chcem predávať cez svoj e-shop svoje vlastné obrazy. Táto umelecká tvorba však patrí pod slobodných umelcov a nie je na ňu živnosť. Ako dostať mnou namaľované obrazy do e-shopu? Musím sa niekde hlásiť aj keď už som živnostník? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ja si myslím, že normálne si stanovíš cenu - urobíš foto a "zavesíš" na web môžeš si urobiť zvlásť chlievik na obrazy a zvlášť na iné (čo máš živnosť)?
    a čo sa príjmov týka - pozri lepšie § 6 zák o DzP (neviem, prečo je taký častý názor, že len príjem zo živnosti tam patrí???)
    Si furt len SZČO s rôznymi druhmi príjmov
    Naposledy upravil Katy a R : 11.02.15 at 15:15
    akov112 mám živnosť...čiže budem si fotiť svadby na živnosť a obrazy ako "slobodný umelec" maľovať a predávať...DIČ mám jedno, ktoré som dostal pri založení živnosti. Obrazy predávať na zmluvu o diele a nič viac?
    Katy a R každá SZČO má len jedno DIČ - aj keď len pre príjem z § 6 je v DP až 8 riadkov pre rôzne druhy príjmu, ktoré szčo môže mať ... resp 10 riadkov ...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    všetko si to dávaj na živnosť,nekomplikuj to so slobodným umelcom.Slobodný umelec je vtedy,ak živnosť nemá,ale ty máš,čiže nebudeš slobodný umelec,ale normálny SZČO
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R a čo vari "slobodný umelec" je nenormálna SZČO?
    je taká istá normálna szčo, ako aj ten, kto má živnostenský list.
    kopretinka to som lopatisticky vysvetlila,lebo dotyčný má v tom chaos
    Katy a R lenže on robí umenie, maľuje - to do živnosti určite nemôže dať - nemýľ ho ešte viac..
    akov112 už som mimo, to je fakt.. netuším ako riešiť objednávku na obraz, jeho fakturizáciu a či prijať peniaze na účet, ktorý mam pre živnosť alebo súkromný...
    Katy a R normálne ti kupujúci pošle peniažky na účet - lepšie na ten, ktorý máš nahlásený na DU, že ho používaš na zárobkovú činnosť. do poznámky môže uviesť účel platby - že je to za obraz
    A tento príjem si ty sám zaradíš do príslušného "chlievika".
    Ešte raz - pozorne čítaj aspoň názov § 6 (a nedaj sa mýliť)
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akov112 dakujem, vsetko som si pozrel, ale nikde nenasiel pripad niekoho kto riesi cloveka ktory je zivnostnik a zaroven chce vykonavat cinnost ako slobodny umelec.
    Kabaka123 inak povedané z toho, čo som prečítala živnosť na predaj vlastných obrazov nepotrebuješ, lebo to spadá pod slobodné povolanie, ale potrebuješ mať živnosť, keď máš eshop, lebo ide o predaj tovaru ako takého... nehovoríš, v čom podnikáš a na čo máš založenú živnosť... možno by to pokrylo predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi.... v každom prípade odporúčam obrátiť sa živnostenský úrad
    akov112 ale ja uz mam zivnost, lebo sa venujem aj foteniu + chcem malovat a predavat svoje obrazy. Ako budem fakturovat tie mnou namalovane a predane obrazy, na sukromny ucet prijmat peniaze za nich (nie na ucet pre zivnost) a robit to na zmluvu o dielo? Chapem to spravne?
    Katy a R nekomplikuj!
      zbaliť

    Ako predávať svoje obrazy vo svojom e-shope?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.