Zavrieť

Porady

Eshop (Zivnost alebo s.r.o)

Dobry den, Som zamestnany na plny uvazok a firma za mna odvadza celkom peknu ciastku odvodou. Rozmyslal som ze si popri praci skusim otvorit eshop ale platit dalsie odvody do zdravotnej a socialnej sa mi nepaci. Viete mi povedat ci sa nejak da vyhnut odvodom keby som siel cez s.r.o ? samozrejme vsetko legalne Dakujem.
sveter29 Eshop bude ponukat naskladneny tovar alebo bude fungovat systemom dropshipping?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    Budeš len konateľ s.r.o., nemusíš sa v nej zamestnať. Tak či tak ale počítaj s nákladmi založenie a ročné licencie, na účtovníčku a všelijaké byrokratické maniére...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    náklady na založenie sro sú vyššie. A horšie je to v prípade, že sa rozhodneš sro zrušiť - to je dlh proces a zase stojí peniaze. Účtovníctvo sro je trochu zložitejšie, zvyčajne chce účtovník viac. Nakoniec, keď si budeš chcieť zisk zo sro vyplatiť, zdravotným odvodom sa nevyhneš. Nezabudni na povinnú daňovú licenciu.

    čo sa týka živnosti, zaleží trochu na tom, aký veľký eshop plánuješ. Ak by si sa obratom, t.j. všetkými príjmami z neho zmestil do aktuálne 4944€ za rok, tak by si sociálne odvody platiť nemusel. Zdravotné sa platia - ak sa nemýlim, tak tu si môžeš zvoliť preddavok (opakujem podnikanie popri zamestnani) a všetko sa vyrovná v ročnom zúčtovaní.
    Pozor, tá suma je ale všetok príjem, nie zisk!

    Eshop (Zivnost alebo s.r.o)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.