Zavrieť

Porady

Poukazanie 2% z dani

Zdravim, chcem sa opýtať či možem ako študent ktory brigadu a ktorý plati dan podať aj poukazanie 2% z dani.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký máš celkový ročný príjem z brigády ? Mal si zrazenú daň?
Janko5.5 celkový ročny prijem je cca 1700€ zrazena dan je 83.12€ a odvody 30€
Tweety nemôžeš darovať, pretože nebudeš mať daň k plateniu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš.
    §50
    (2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 sa zaokrúhľuje podľa § 47 ods. 1 a je najmenej
    a) 3 eurá, ak je daňovníkom fyzická osoba,
    b) 8 eur pre jedného prijímateľa, ak je daňovníkom právnická osoba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janko5.5 A ked vypisujem danove priznanie A tam potrebujem vyplniť aj tlačivo o vyhlasený?
    Tweety musíš vyplniť a aj podpísať
    veronikasad Po doplnení údajov - nemá z čoho darovať 2 % dane
    Tweety napísala som do komentu
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po doplnení - ak si podáš DP typu A, alebo do 15.2. požiadaš zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, uplatníš si ročnú nezd.časť základu dane, celá zrazená daň sa ti vráti. Nebudeš mať z čoho darovať 2 % dane.

    Vzhľadom na výšku príjmu ti povinnosť podať DP alebo požiadať o RZD nevzniká.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janko5.5 Danove priznanie A si robim sam mam vypisy o prijem za cely rok som zarobil 1700€ dovody boli 30€ a dan 83€ a chcem aby mi dan vratili. Takže ak toto urobim nemam narok na 2% z dani
    veronikasad Nemôžeš v tomto prípade darovať 2 % dane, lebo nemáš z čoho. Ale ani nemôžeš robiť DP z výpisov, zamestnávatel ti musí poslať Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré je prílohou DP.
    Janko5.5 tieto vypisy mam z každej firmy kde som pracoval . Takže 2% z dane nemam narok poukazať.
    veronikasad Aké výpisy ? Z tvojho účtu, alebo ten výpis sa volá Potvrdenie o zdanitelnej mzde ? Kolko je celková suma hrubej mzdy od všetkých zamestnávatelov ?
    Janko5.5 tlačivo sa vola Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO a celkova hruba mzda činila dokopy sumu 1718.68€
    veronikasad OK, platí moja odpoveď z 14:41
    Janko5.5 Dakujem za odpovede
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.