Zavrieť

Porady

Zaradenie bytu do obchodného majetku

Ešte takáto otázka:
Môže zaradiť byt do obchodného majetku a uplatniť vo výdavkoch jeho zostatkovú cenu pri predaji FO, ktorá je evidovaná na DU ako prenajímateľ a má pridelené DIČ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    zaradenie bytu do obchodneho majetku ma vyznam vtedy, ak pri prijmoch z prenajmu si chces do danovych vydavkov uplatnovat odpisy z tohto bytu... ak sa nasledne rozhodnes byt predat, do vydavkov si mozes dat zostatkovu cenu bytu a to v zmysle §8,5,c...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Veď práveže by mi odpisy trošku pomohli, byt už predaný je, a ja nemám náklady, lebo úver na byt brala iná osoba. Ale či ho môžem zaradiť do majetku,keď nie som SZČO, len mám pridelené dič z DU ako prenajímateľ.
    martinez ano, mozes si ho zaradit do obchodneho majetku aj ked nie si zivnostnik... vid definiciu §2,pism.m... zaradit ho moze FO s prijmami podla §6... a tam spada aj prijem z prenajmu (§6,3)
    Iwett Ďakujem
    vojtop doplnujuce otazky

    aktualne sa odpisuje 20 ci uz 40 rokov?
    da sa zaradit len novostavba, alebo aj starsi byt, dajme tomu viac ako 20 rocny?
    ked po 5 rokoch vyradim byt z majetku, o dalsich 6 rokov ho uz predam bez zdanenia?

    diiik :-)
      zbaliť

    Zaradenie bytu do obchodného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.