Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie ZP

Dobrý deň, viem že k tejto téme sa toho už veľa popísalo, ale nakoľko nie som mzdár ani účtovník, chcem Vás poprosiť o radu. Potrebujem vedieť, či má povinnosť podať ročné zúčtovanie poistného spoločník v s. r. o., ktorý je zároveň zamestnancom u fyzickej osoby. Ak áno, podáva si ho sám? Veľmi ďakujem za odpoveď!
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

AndreaB
Dobrý deň, viem že k tejto téme sa toho už veľa popísalo, ale nakoľko nie som mzdár ani účtovník, chcem Vás poprosiť o radu. Potrebujem vedieť, či má povinnosť podať ročné zúčtovanie poistného spoločník v s. r. o., ktorý je zároveň zamestnancom u fyzickej osoby. Ak áno, podáva si ho sám? Veľmi ďakujem za odpoveď!
Konatelia v s.r.o. boli minulý rok od 1.1. do 31.8. považovaný za SZČO a mali sa prihlásiť v ZP a platiť preddavky. Z tohoto titulu si musí urobiť ročné zúčtovanie sám
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

AndreaB, doporučovala by som, aby si na RZZP neotvárala nové témy, ale otázky kládla do už otvorených tém. Ďakujem.
Viď:
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...vb_board_usage
<o></o>
http://www.porada.sk/showthread.php?...etiketa+porady
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marína
AndreaB, doporučovala by som, aby si na RZZP neotvárala nové témy, ale otázky kládla do už otvorených tém. Ďakujem.
Viď:
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...vb_board_usage
<O></O>
http://www.porada.sk/showthread.php?...etiketa+porady

Najprv som ľutovala všetkých,ktorí tu boli vyzvaní,aby
neotvárali nové témy,ale teraz musím súhlasiť
s Marínou - Evkou, pretože mám dojem, že ľahšie,
ako sa prácne dopracovať k výsledku,je jednoducho
otvoriť novú tému. Ja neradím preto,že chcem zbierať
body,alebo súhlasy,ale preto, že si myslím,že na druhej strane je človek,ktorý potrebuje pomôcť. Ale keď vidím,
že iba o 5 príspevkov skôr je môj /a nielen môj / siahodlhý vysvetľujúci príspevok a niekto si nedá ani tú
námahu,aby sa pozrel na predchádzajúcu stranu,o 2,3
stranách nehovoriac a zadá rovnakú otázku,tak rozmýšľam
či si tí ľudia uvedomia koľko času tu poniektorí venujú
duplicitným a triplicitným odpovediam.
Ja osobne stále pozerám odpovede a stále sa učím
aj keď som mala od JM super školenie.

Hľadajte,hľadajte,hľadajte/ a to nie som Lenin./
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP"
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

katkaj
Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP"
ach jo alebo by to chcelo este jedno "tlacitko" podobne ako som navrhovala v etikete.... ale tentokrat s textom o duplicite zadavanej otazky.... a pripadne so sucasnym uz existujucim tlacitkom "nahlasit" moderatorovi ... a mozno by to potom po par dnoch (aby zadavatel stihol precitat) vymazat...
ale to by chcelo asi aj doplnit etiketu o nieco take, akoze "ak zadam duplicitnu otazku a aspon traja ini poradaci to vyhodnotia ako duplicitne zadanie otazky suhlasim s vymazanim".... alebo take nieco podobne.... lebo fakt pri 23 tis. ludi to bude hrozit aj 20-30 x denne...
(furt nieco vymyslam, ze?)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ayya
ach jo alebo by to chcelo este jedno "tlacitko" podobne ako som navrhovala v etikete.... ale tentokrat s textom o duplicite zadavanej otazky.... a pripadne so sucasnym uz existujucim tlacitkom "nahlasit" moderatorovi ... a mozno by to potom po par dnoch (aby zadavatel stihol precitat) vymazat...
ale to by chcelo asi aj doplnit etiketu o nieco take, akoze "ak zadam duplicitnu otazku a aspon traja ini poradaci to vyhodnotia ako duplicitne zadanie otazky suhlasim s vymazanim".... alebo take nieco podobne.... lebo fakt pri 23 tis. ludi to bude hrozit aj 20-30 x denne...
(furt nieco vymyslam, ze?)
ayya kľudne vymýšľaj. Pokiaľ to pomôže a nebude sa zakladať množstvo tém na jednu oblasť tak budeme len radi
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

katkaj
ayya kľudne vymýšľaj. Pokiaľ to pomôže a nebude sa zakladať množstvo tém na jednu oblasť tak budeme len radi

ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
katjab
Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.
A Ty si katjab myslíš, že ja som tu v začiatkoch nebehala ako vyoraná myš?

A tak sme si tu vďaka zadávateľke novej témy urobili pokec.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

katkaj
Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP"
Alebo policajtom. Dievčatá, ani si nepamätám, kedy mi tak dobre padla vaša podpora, ako teraz. Verte, že to myslím dobre. Ďakujem vám. Myslím si, že aj pre poraďákov "novootvárajúcichtém" (a to by si mohli uvedomiť) je lepšie, ak všetko majú na jednej-dvoch kôpkach(témach). Veď oni(y) sami neskôr sa budú musieť v tej spleti prehrabávať pri prípadnom pátraní.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marína
Alebo policajtom. Dievčatá, ani si nepamätám, kedy mi tak dobre padla vaša podpora, ako teraz. Verte, že to myslím dobre. Ďakujem vám. Myslím si, že aj pre poraďákov "novootvárajúcichtém" (a to by si mohli uvedomiť) je lepšie, ak všetko majú na jednej-dvoch kôpkach(témach). Veď oni(y) sami neskôr sa budú musieť v tej spleti prehrabávať pri prípadnom pátraní.
No bohužiaľ - neboli sme vyslyšané viď nová téma
od K.A.T.K.A.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick
No bohužiaľ - neboli sme vyslyšané viď nová téma
od K.A.T.K.A.
Aspoň sme si "pokecali".
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ayya
ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
Ešte šťastie,že si sa po nesprávnom navnímaní
nenahnevala ,to by nám mohlo hroziť,
že keď Ťa navštívime v svokrinej kuchyni , ani
tú kávu nám neurobíš:p .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ayya
ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
Tak som rada,že si to prečítala aj druhýkrát a predišli sme nedorozumeniu :p
0 0
AndreaB AndreaB

AndreaB je offline (nepripojený) AndreaB

Katka ďakujem za odpoveď, ale on nie je konateľ, iba spoločník. A ospravedlňujem sa za to otvorenie novej témy, ale som tu z toho ešte tak trochu zmätená - prosím o radu myslím 1x. Nabudúce už budem vedieť.
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

katjab
Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.
No ja som na stránke od 7 hod. a to sa vŕtam len v ročnom zúčtovaní. Už ma bolí krčná chrbtica, tak zase zajtra.
Ahojte.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
RERE
No ja som na stránke od 7 hod. a to sa vŕtam len v ročnom zúčtovaní. Už ma bolí krčná chrbtica, tak zase zajtra.
Ahojte.
RERE, dúfam že Ťa neodradili predchádzajúce príspevky
položiť novú otázku. Veď si v téme.
Tu ide len o to ,aby sa nezakladali nové témy. V tých,
ktoré sú už otvorené sa niekedy odpovedá aj 10x
to je pohoda,ale načo stále otvárať nové a nové témy
s tým istým názvom. Vtedy sa to stáva neprehľadné.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
AndreaB
Katka ďakujem za odpoveď, ale on nie je konateľ, iba spoločník. A ospravedlňujem sa za to otvorenie novej témy, ale som tu z toho ešte tak trochu zmätená - prosím o radu myslím 1x. Nabudúce už budem vedieť.
Už si nesyp popol na hlavu. Iba si v nesprávnej chvíli
otvorila tému a pri toľkých nových v tom pokročilom
čase si to takpovediac "schytala" Ty.
Dúfam ,že nie si z toho.
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Veď práve. Súhlasím s tým, že je to potom neprehľadné, keď hneď niekto zadá novú tému, ktorá už vlastne rozobratá je, a dosť rozsiahle. Od rána som čítala ročné zúčtovanie na téme s 50-imi stranami a pokiaľ som to nedočítala, tak otázku som nepoložila dovtedy, pokým som to celé neprešla a nenašla ten svoj problém. A prečítala som pri tom najmenej 10 tých istých otázok, na ktoré boli odpovede na predchádzajúcich stránkach.
0 0
AndreaB AndreaB

AndreaB je offline (nepripojený) AndreaB

Ja som si pred tým ako som písala prešla tiež už predchádzajúce príspevky ale nenašla som to, čo som hľadala. Alebo som to možno prehliadla. Všade som našla príspevky, že konateľ sa považuje za SZČO, a teda si musí urobiť RZ sám. Len mi nie je jasné, či je za SZČO považovaný aj spoločník s.r.o. (keď nie je konateľom). Len pridám, že ako spoločník za minulý rok nemal vyplatený podiel na zisku, nakoľko spoločnosť bola v strate. Tento spoločník bol ale zároveň zamestnaný v inej firme. Ja v tom mám fakt hokej. Poradíte mi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať