Zavrieť

Porady

daňový bonus

je výhodnejšie ak si DB uplatní zamest.v prac.pomere,,alebo jej manžel živnostník?? alebo je to jedno??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ja by som povedala - že určite nech si manželka uplatňuje - lebo si môže mesačne. Ak to aj doteraz tak nebolo - doplatíte jej všetko teraz v RZD.
    na manžela by som to dávala len v prípade, keby nedosiahla požadovaný príjem. a tiež by sa mohlo stať, žeby žiadny bonus potom nebol.
    istota je istota.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    V podstate je to jedno. Ako zamestnanec bude dostávať mesačne a ako živnostník si môže uplatniť za celý rok pri DP. No musí spĺňať podmienky a to, že musí mať stanovený príjem, za r. 2014 to je 2112 eur a nemôže vykázať stratu, teda mu musí vyjsť kladný ZD.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka2014 ale môže to byť tak, že do júla si uplatňoval živnostník, kým bola manželka na rodičovskej,,a od júla potom ona, keď nastúpila do zamestnania??
    mondes Áno, kľudne môže. Manželka na potvrdení bude mať uvedené, že za ktoré dni si uplatnila ona a manžel si douplatní zvyšok.
    Mirka2014 a ak sme jej ho neuplatňovali od júla, pretože neoznámila že si ho chce uplatniť, tak jej to vieme urobiť aj dodatočne v rozčnom zučtovaní,,však??
    mondes Áno, ale načo to už teraz kúskovať, ak ste jej ho od júla neuplatňovali? Veď ak manžel spĺňa podmienky, tak nech si on uplatní za celý rok a hotovo. A od nového roka nech si uplatňuje manželka.
    veronikasad aký hrubý príjem mala zamestnankyňa za rok 2014 ?
    Mirka2014 cca 4900€
    veronikasad Prečo by to mali kúskovať. Manželka má nárok na doplatenie DB za celý rok 2014. Podmienku príjmu splňa.
    veronikasad živnostník si mesačne DB uplatňovať nemôže, len v DP.
    mondes Áno, teraz už viem, ale keď som to písala, tak som nevedela, aký príjem manželka mala. V tom prípade nech si uplatní manželka celý bonus a hotovo.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Živnostník riskuje, že nesplní podmienky pre vznik nároku na DB, ale ešte vždy si ho potom môže uplatniť v RZD zamestnanec, samozrejme ak nebol v priebehu roka na PN-ke a jeho príjem dosiahol aspoň 6-násobok min.mzdy.
    kvjetecko PNka brani v doplateni bonusu, ak mal viac ako 6-nasobok min. mzdy za rok??
    veronikasad nebráni, dôležitá je výška príjmu zo zamestnania aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.