Zavrieť

Porady

prijatá dobierka-spotrebný materiál bez dokladu prijatia peňazí poštou

Prosím Vás často sa stretávam s prípadom, že si klient prevezme dobierku napr. spotrebný materiál (ako toner) na pošte a pošta mu nevydá doklad o prijatí peňazí. Resp. klienta nenapadne si doklad vypýtať. Danú situáciu dokladom o úhrade riešime teda vystrihnutím nálepky na balíku kde je napísané dobierka číslo a hodnota a to priložíme ako doklad o úhrade. Máme z dobierky faktúru, ktorá má takýto doklad o úhrade.
Je to uznateľné, veď dobierku by si inak klient nemohol prebrať na pošte ak by ju neuhradil? Ďakujem pekne za názor!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nie je to uznateľné (aj keď to má logiku).Stalo sa to aj mne a na pošte mi vystavili doklad o zaplatení (predložila som nálepku).Raz som to riešila s firmou z ČR a tí mi obratom zaslali faktúru,kde bola pečiatka ZAPLATENÉ.Možno by bolo dobré upozorniť zákazníka pri komunikácii,aby si nezabudol vypýtať pri preberaní dobierky doklad na pošte.Je to chyba zákazníka,ale naučí sa
    maped ďakujem pekne!
    maped tak klientka mi doručila doklad o úhrade z pošty, kde na pošte zadali dátum potvrdenia -dátum požiadania 21.1.2015, no balík - dobierku prevzala ešte v r.2014-máme iba z balíčka vystrihnuté číslo zásielky. Prosím Ťa ja som to zaúčtovala ešte do roku 2014 s prilepeným lístočkom, že dodatočne vyžiadaný doklad o úhrade.
    Môžem to takto dať do ročnej závierky???
    Vďaka!

    prijatá dobierka-spotrebný materiál bez dokladu prijatia peňazí poštou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.