Zavrieť

Porady

ukončenie likvidácie

likvidácia s.r.o. bola ukončená k 27.1.2015. Výsledok hospodárenia počas obdobia likvidácie je strata 89€. K dátumu ukončenia evidujem zostatky na účte 211, 411 a 429. Viete mi prosím poradiť, ako ďalej postupovať, čo treba ešte zaúčtovať aby som mohla vykonať mimoriadnu UZ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nič, už zostav MUZ a spracuj DPPO
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    polama ok, ďakujem. A nie je potrebné ešte zaúčtovať záväzky voči spoločníkom - podiel na likvidačnom zostatku?
    KEJKA nie
    polama Ďakujem
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    No ja myslím, že na pokladni by už nemali byť žiadne peniaze. Ak ostane niečo, likvidátor musí navrhnúť vyplatenie likvidačného podielu spoločníkom. Na 411 bude niečo, na účte 429 tiež bude niečo.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA 211 je predsa majetok=pasíva a 411+429+HV z likvidácie sú pasíva. Bilancia musí zostať zachovaná.
    211 - je likvidačný zostatok, ktorý v konečnej správe likvidátor uvedie a navrhne jeho vysporiadanie.
    Economic Súhlas. Ja keď uzatváram knihy, už mi to v pokladni nefiguruje. Ja likvidáciu končím po vyplatení toho zostatku, ktorého rozdelenie schváli posleldné MVZ.
    polama takže mám radšej vyplatiť i likvidačný zostatok spoločníkom?
    KEJKA hm, ja urobím MUZ, likvidátor skomentuje likv.zostatok, ktorá MVZ schváli a schváli aj MUZ. A takto to odovzdávam. Takže likv.zostatok - súčet 211+221 (BU už býva zrušený) vidno aj vo výkazoch MUZ.
    Vraj následne ešte treba otvoriť účtovné knihy a preúčtovať to rozdelenie, ale to už nerobím.
    Doteraz to nikto nenapadol.
    polama ok, ďakujem :-)
    adrika ahojte, mám "Správu o priebehu likvidácie a návrh a na rozdelenie likvid. zostatku". K tomu dátumu urobím MÚZ ? ešte predtým teda zaúčtujem vyplatenie podielu na likvid. zostatku "očisteného" o zdrav. odvody ? a do ZP pošlem výkaz ? Ďakujem
    KEJKA zadaj ako súvisiacu otázku
    adrika "hm, ja urobím MUZ, likvidátor skomentuje likv.zostatok, ktorá MVZ schváli a schváli aj MUZ. A takto to odovzdávam. Takže likv.zostatok - súčet 211+221 (BU už býva zrušený) vidno aj vo výkazoch MUZ.
    Vraj následne ešte treba otvoriť účtovné knihy a preúčtovať to rozdelenie, ale to už nerobím.
    Doteraz to nikto nenapadol."

    Chcem sa opýtať k príspevku viď vyššie (neviem to inak okomentovať " - čiže po ukončení likvidácie už "nevyplácate" likv. zostatok ? ale veď z neho by mali byť zaplatené zdravot. odvody......Prosím potrebujem pomoc s ukončením likvidácie - stačí ak urobím mimoriadnu ÚZ bez "predkontovania" podielu na LZ ? Ďakujem
      zbaliť

    ukončenie likvidácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.