Zavrieť

Porady

refakturacia - prenesenie danovej povinnosti v tuzemsku?

Zdravim.. potrebovala by som poradit ohladom refakturacie materialu, pri ktorom plati prenesenie danovej povinnosti podla zakona 222/2004 §69 odds. 12 g). Mam doslu fakturu od SR platcu za takyto material nad 5000 eur, takze je tam prenesenie danovej povinnosti na mna - tiez SR platcu. Ja presne v tej istej sume tovar refakturujem dalsej spolocnosti - SR platcovi. Tiez tam mam dat prenesenie danovej povinnosti?
Dakujem za odpovede.
Naposledy upravil Kviksilka : 11.02.15 at 11:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    ak ta faktura bude tiež nad 5000, tak ano. Ak by bolo faktúrované ďalej napr. v 2 fa po 2500, tak nie, vtedy by sa dala na to normalne DPH
    Kviksilka ok..dakujem za utvrdenie v tom, co som si aj myslela

    a este taka pomimo otazka...mam tieto faktury uctovat ako 504/321 a 311/604? (efekt bude nula, lenbo ide o rovnaku sumu) alebo treba refakturaciu uctovat nejako specialne?
    juzek691 tak ako píšeš, skratka tvariš sa, že ked kupuješ tak nevieš, že to budeš refakturovať. A zákony ani nepoznajú pojem refakturácia. Vždy sa to berie ako 2 obchody - jeden nákup a druhy predaj. Nemaju nič spolocne

    refakturacia - prenesenie danovej povinnosti v tuzemsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.