Zavrieť

Porady

KVDPH

Dobrý deň.
Už som sa pýtala na túto otázku ale nie je mi to furt jasné, Pôvodna fa je 12/2014
a v januári som dostala opravnú fa, čiže dobropis na určitú časť tovaru. Nahrala som fa do B2 a tam mi rozdiel v DPH dalo do riadku 28 ako oprava zákl.dane.
No tam to nemôže byť lebo je mínusova tak som to nahrala do C2. DO výkazu DPH to nebude v tom riadku 28 to nevadí????. a s fakturou z decembra čobudem robiť to sa vyrovná keď C2 tam uvediem č. pôvodnej faktúry. V C2 bude aj kod opravy 2 lebo vtedy mi dáva ako dodatočný KVDPH. Veľmi som to asi rozpísala ale potrebujem to po lopate lebo som mala chybu v programe čo mi opravili programátori tak by som v tom chcela mať jasno. Ďíky batorek
.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Dobropis sa uctuje v obdobi ked pride, ako by si ho zauctovala KEBY sa nepodaval KV? Rovnkao ho zauctuj aj teraz.
    S decembrovou fakturou nebudes robit nic.
    S januarovou fakturou urobis to ze to nahras ako dobropis a samozrejme nepojde to do B2, potiahne ti to do C2 aj s cislom povodnej faktury
    Ziadne kody opravy nebudes nikam davat, ved nedavas dodatocne/opravne KV
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    batorek Práve že mi to nedá do C2 to by som si musela nahrať tam bude zrejme tiež nejaká chyba v programe no skúsim to dík za info.
    batorek No nedarí sa mi to nahrala som fa ako klasický dobropis a dalo to do B2 a C2 nebolo nič len ke´d si to nahrám klasický a zostáva to potom aj B2.
    fortunka nerozumiem... co je to nahram si to klasicky a POTOM to zostava aj v B2? Kontaktuj ludi co maju na starosti SW. Ten dobropis bude zaradeny tak ako somti napisala. Inak nie. Ak nahras obycajnu fakturu nema to preco a zaco a ako ist do C2 a este aj do B2.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.