Zavrieť

Porady

Zbavím sa závislosti na TRAMALE aj sám a ak áno , ako.

V žiadnom prípade nemôžem teraz z pracovných dôvodov ísť na CPLDZ.
arizona Kolko a ako dlho ho beries? Preco ti ho lekar predpisuje?
IleMaurice Dobrý deň prajem. Beriem ho asi 3 roky . V poslednom čase mi fľaštička 96 ml stačila na 4-5 dní. Ja ho žiaľ kupujem. Teraz ho neberiem už 5 - ty deň, nie je to nič moc,ale musím to zvládnuť, lebo nechcem prísť o prácu. Teraz mám týždeň dovolenky. S pozdravom Vlado.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Tym,ze ho postupne presanes uzivat....ale zrejme sa ti nedari....vyhladaj odbornu pomoc....necakaj....
    Este by som doplnila
    http://www.drogy-about.estranky.cz/c...ol/tramal.html
    Naposledy upravil Anika61 : 14.02.15 at 13:05
    Anika61 Vies na co ti bude praca,ked ti zlyhaju zivotne dolezite telesne funkcie z predavkovania-uz na nic...
    Pozri tu...http://www.monikaplocova.cz/jak-se-zbavit-zavislosti

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Sa cudujem, ze vobec dokazes pracovat.
    Tri roky je dost dlha doba,niekedy je lepsie odvykat si postupne, znizovanim davok.
    Ak ho beries na nejaku bolest, skus nahradit niecim inym, nenavykovym. Urcite ti lekar dokaze predpisat nieco ine na vymenu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Tramal je solídne silný...ak už na ňom jeden fičí, tak to je na dlhšiu dobu liečenia.

    V tom rebríčku by som ho posadil niekde dosť vysoko.
    Od neho sa neda odvyknúť len tak...a generiká neexistujú.
    IleMaurice Musím to zvládnuť. Viem ,že je to svinstvo,možno budem prvý čo to sám zvládne. Nemám žiaľ inú možnosť.Držte mi palce.
    buchač Sám asi nezvládneš...
    Gabhus Palce Ti držíme, ale prečo Tramal tak dlho? Ja som ho brala pri onkologickej liečbe možno dva týždne a potom ho sami doktori vymenila za niečo iné s tým, že je to vlastne už prisilné, tak neviem prečo to Tebe nechali toľké roky. Ale drž sa a snaž sa tej závislosti zbaviť.
    IleMaurice Prečo tak dlho ? Mal som ťažkú prácu a ak som už začínal pociťovať bolesť pri práci,dal som si kvapky a mohol makať ďalej. Keď teraz nad tým rozmýšľam mal som sa na to hneď vykašľať. Potom si to už telo pýta samé.
    evuš Uff, lenže Tramal nelieči, iba potlačí bolesť a Ty sa staneš závislý... Píšeš, že si ho kupuješ, nie je iba na lekársky predpis ? Uživala som ho raz...ďakujem, už nikdy viac...vstávala som ráno ako nadrogovaná a ožratá dokopy.... Skús závislosť potlačiť a zvíťaziť nad ňou sám, držím päste, ale ak to nezvládneš, choď čo najskôr za odborníkom....telo vydrží dosť veľa, ale keď si povie STOP, nemusí to skončiť vôbec dobre....
    IleMaurice Je iba na predpis ale "dá" sa aj kúpiť. Každý rok s TRAMALOM ma vyšiel asi toľko ako jedna parádna dovolenka.
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    "IleMaurice Teraz ho neberiem už 5 - ty deň, nie je to nič moc,ale musím to zvládnuť, lebo nechcem prísť o prácu. Teraz mám týždeň dovolenky. "


    Mne sa nezdá, že by si to písal v stave zúfalstva. Píšeš, že nie je to nič moc, ale nepíšeš, že by sa to nijako nedalo vydržať. Keď si vydržal 5 dní, tak silno držím palce, aby si to zvládol aj sám.
    IleMaurice Ďakujem. Je málo takýchto ľudí, ako ste Vy. Vážim si to a hovorím to úprimne.

    dana3 je offline (nepripojený) dana3

    dana3
    Ak si užíval tak vysokú dávku nebolo rozumné ju hneď celú vysadiť. Môžeš mať z toho rôzne problémy. S Tramalom treba opatrne. Najprv postupne znižovať dávku. Tiež som užívateľom tohto lieku, ale užívam ho v rozumnej dávke. Trošku inak ako je predpis, pretože mi pomáha sa vzchopiť aj pri depresii. Mne sa to občas darí ho vynechať úplne na čas, ale časom sa k nemu späť vrátim. A čo tak skúsiť to ambulantnou formou, že budeš dochádzať na skupiny?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IleMaurice Ďakujem za radu. Ako nájdem skupinu.Nikto nevie ,že som v probléme a nechcem to o sebe rozširovať.Ďakujem za odpoveď. A najväčší problém, keď ho teraz neberiem je nespavosť.
    Žanet držím ti palce, aby si vymenil závislosť, ktorá ničí za závislosť, ktorá ti pomôže žiť v živote, ktorý nieje vždy iba slniečkový :-).... práve fičím na Elán Hodina pravdy, Ver tomu, že nie si v živote sám....
    IleMaurice Ďakujem,vážim si toho.
    dana3 Skupinu nájdeš jednoducho - Ty potrebuješ pomoc - takže si ju vyhľadáš sám. Máš možnosti - psychiater, psychológ. A možno sa Ti to podarí aj samému, Keď si ho už zrušil a nemáš žiaden problém okrem poruchy spánku.
    IleMaurice Dobrý večer. Žiaden ako žiaden . Teraz som prišiel s 12-hodinovej náročnej šichty a " ledva žijem " čo sa mi predtým nikdy nestalo.To ale neznamená, že si dám teraz TRAMAL, Musím to zvládnuť. S pozdravom Vlado.
    evuš Sprav si teplý kúpeľ, vypi medovkový čaj a skús zaspať..
    IleMaurice Ďakujem za radu,ale medovku doma nemám,môžem to skúsiť zajtra.
      zbaliť

    Zbavím sa závislosti na TRAMALE aj sám a ak áno , ako.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.