Zavrieť

Porady

Problém s HDD "C"

Dobrý deň prajem! Chcel by som poprosiť o radu,alebo vysvetlenie.Mám preinštalovaný Windows 7.Na "C" som si nechal 150GB,nainštalovaných je cca 55 GB a "ukazuje" mi,že mám voľných len 50 GB.Neviem kde sa cca 50GB "stratilo".Napr.včera som mal voľných 53,7GB,prišlo mi 10 aktualizácií cca 100,3MB a po inštalácii mi ostalo na "C" 50,8GB.Chcel by som sa s vašou pomocou dopátrať kde sa tie GB "strácajú",kde sa čo ukladá.Čítal som aj iné témy podobného charakteru,ale k ničomu čo by mi pomohlo som sa nedopátral.Za vašu pomoc vopred ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    1 V prvom rade by som spustil CCleaner. Ak to nepoužívaš, tak budeš prekvapený. Ale 50 GB nepredpokladám.

    2 Môžeš vymazať všetky aktualizácie Windows. Ich názov je KB + nejaké číslo

    3 Ak máš zapnuté automatické vytváranie záloh OS, tak vymazať všetky nezaujímavé. Osobne mám túto možnosť vypnutú.
    kozlíček CCleaner mi vymaže momentálne 1,3 GB.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...#1TC=windows-7
    Alebo si zmenšiť počet bodov obnovy - rozumná miera je 2-3 - podľa videa sa pozri. Stačí 7-10%
    Ak nebudeš odinštalovávať aktualizácie OS - tak inštalačné súbory (KBxxxxxxxxx) môžeš odstrániť. Rada. Ak sa bojíš - prekopíruj si ich napr. na flašku. V prípade potreby by sa potom dali vrátiť späť. A z HDD ich odstráň.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kozlíček nepomohlo nič,stále žerie ďalej a neviem čo,nič neviem nájsť
    misoft Nájdi si ešte adresáre TEMP - všetko v ňom sa môže vymazať. Je to tzv dočasný priečinok a niekedy ho aplikácie nevymažú. A často je tam toho dosť.
    kozlíček našiel som ho,ale tento priečinok je prázdny
    misoft Pozri sa ešte C://Windows/Temp... i tam sa ukladajú "nepotrebné" súbory (že si o tom priečinku nevedel )
    kozlíček pozrel som,aj ten je prázdny
    kozlíček existuje niečo /nejaký program/,čo by "povedal",že toto všetko sa na tom "C" nachádza?A z toho potom usúdiť čo dať odtiaľ preč?Čo je tam zbytočné?Možno filozofujem,ale už mi z toho ......!
    KoxXxo http://www.diskspacefan.com/download.html
    kozlíček nemôže to byť aj nejakou chybou HDD?
    misoft To by ti hádzalo iné hlášky. Ale i pri chybe HDD je kapacita hlásená ako pri HDD v stave OK.
    Ale si to môžeš overiť. Každý HDD využíva S.M.A.R.T. -a je kopa programov na "kontrolu" HDD (napr. CrystalDiskInfo)
    kozlíček už som z toho na psychiatriu.Zapol som book,prečítal som jednu správu a zmizlo 1,2GB.Kde do boha neviem!!!!Už rozmýšlam vypísať odmenu za nájdenie chyby!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.