Zavrieť

Porady

tzv. Bonzácke

Zdravím vedel by mi niekto vysvetliť nejakú ohlasovaciu povinnosť predpokladám na daňový úrad. Firma ma posielať tzv. bonzácke o vyplatení faktúr SZČO v hotovosti nad 5000 eur. Prosím ak by mi vedel niekto k tomu bližšie povedať.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bonzáky sú už našťastie nejaký ten rok zrušené.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham Ozaj sú zrušené ???? a vedeli by ste mi aj povedať nejakú vyhlášku n a základe ktorej to bolo zrušené. Pretože by som to potrebovala ku obhajovaniu.ďakujem
    Tweety Povinnosť bola zákone č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov, od roku 2012 je táto povinnosť v zákone č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov); - See more at: http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto....QyfSh6YB.dpuf
    racham a odborne nevieš ako sa to volá ako by som to tam našla alebo od kedy to bolo zrušené???ďakujem
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    neviem, či bola takáto povinnosť v Obch. Z., ale v zmysle novely zákona o správe daní (danový poriadok) c. 563/2009 sa povinnost hlásenia platieb v hotovosti fyzickým osobám presunula do Zákona o dani z príjmov c. 595/2003 §49a ods.8.
    Uvedená povinnosť už neplatí.
    racham ďakujem ste super a od kedy už neplatí???
    Dav od 1.1.2014

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Nad 5000 eur v hotovosti sa nemôže vyplácať , tak sa už neposiela oznámenie na D.Ú.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham no nemyslím že jedna faktúra za 5000 eur, tých faktúr môže byť aj 20 ale za celý rok som to myslela.
    wirgi ja viem , že fa u SZČO sa zratávajú a za celý rok sa sleduje, aby neprekročili uvedenú čiastku, z toho vyplýva, že keď nemôžete vyplatiť nad 5000 eur v hotovosti, tak ani nemáte koho oznámiť, že ste vyplatili viac
    marjankaj Môže. 12 krát vyplatí faktúry po 3000 € v hotovosti a je to.
    Ale od 1.1.2014 to už nemusí sledovať.

    Keďže §49a ods.8 zo zákona vypadol, tak to už v novom znení zákona nenájdeš.
    avalik wirgi, zakon obmedzuje súčet platieb len na jeden právny vzťah a ten môže byť aj na dobu neurčitú ... ale nie je tam povinnosť sledovať súčet platieb vyplatených jednej osobe za rok ak nevyplývajú z jedného právneho vzťahu ... pozrizákon a aj stránku finančnej správy, sú tam aj príklady
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.