Zavrieť

Porady

SHR + zamestnanec

Ahojte, prosím Vás, robil z vás niekto DP súkromne hospodáriacemu roľníkovi? Totižto synovec je SHR a popritom je zamestnancom. Vedel by mi niekto poradiť, že podľa akého § sú príjmy SHR? A čo všetko potrebuje doložiť k DP? Budem Vám veľmi vďačná. S SHR nemám skúsenosti. Ďakujem Vám vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    § 6
    Príjmy z podnikania z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a z použitia diela a umeleckého výkonu
    Na začiatok

    (1) Príjmami z podnikania sú
    a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
    b) príjmy zo živnosti, 25)
    c) príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov26) neuvedené v písmenách a) a b),
    d) príjmy spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti a komplementárov komanditnej spoločnosti podľa odsekov 7 a 8.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, len ma ešte zaujíma, že čo má mať taký SHR zdokladované v prípade kontroly z DÚ. Napr. nejakú zmluvu, na základe ktorej dostal dotáciu? Alebo aké doklady by som mu mala dať "dokopy"? A keďže ide o § 6 ods.1, tak môžem mu z príjmov SHR uplatniť paušálne výdavky, však? Ďakujem.
    veronikasad SHR som nerobila, ale paušálne výdavky pri dotácii asi nie je dobrý nápad.
    mondes Veronika, myslíš si, že dotácia pre SHR je niečo také, ako dotácia na začatie podnikania? Teda, že do príjmu sa započíta len tá časť dotácie, ktorá sa vyčerpá? Alebo je to nejaký iný druh dotácie?

    Totižto on zobral do prenájmu lesy a čistí ich. Za to si vyžiada od štátu peniaze (dotáciu). Neviem, kde by som si o tejto dotácii zistila viac.
    mondes Prosím Vás, ešte o radu. Ak SHR ešte nedostal dotáciu, tak čo mu vlastne uvediem do DP? Len výdavky? Totižto som mu volala a vraj žiadosť o dotáciu podal ešte v r. 2014, ale doteraz mu nič neprišlo. Ak neplatil ako SHR ani odvody do ZP, tak musí podávať DP typ B? Je aj zamestnancom. Ďakujem pekne.
    veronikasad Monika, v prvom rade si pýtaj od SHR zmluvu, aby si vedela aký typ dotácie a od koho dostal.
    mondes Áno Veronika, ďakujem.
      zbaliť
    mondes Ďakujem a príjem z dotácie je POZD, však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.