Zavrieť

Porady

Zabudnutý predpis dane z príjmu 2013, môžeme zaúčtovať do roku 2014?

čítala som, že sa môže zaúčtovať 428/341 do dalsieho účt. obdobia.. kde sa to potom uvadza v poznamkach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Podľa toho, ktoré poznámky budete podávať. Ak nie ste mikroúčtovná jednotka, a podávate poznámky Úč POD 3-04, potom to uvediete v časti E. o použitých účtovných zásadách a účtovných metódach, písmeno f) (informácie oprave významných chýb minulých účtovných období účtovanej v bežnom účtovnom období s uvedením sumy vplyvu na nerozdelený zisk minulých rokov alebo na neuhradenú stratu minulých rokov; súčasne môže účtovná jednotka uviesť aj informácie o oprave nevýznamných chýb minulých účtovných období účtovanej v bežnom účtovnom období s uvedením sumy vplyvu na výsledok hospodárenia bežného účtovného obdobia)
    Ak budete podávať poznámky ako mikroúčtovná jednotka Úč MÚJ 3-01, potom to uvediete v článku II. Informácie o prijatých postupoch bod 6 (Informácie o účtovaní významných opráv chýb minulých účtovných období v bežnom účtovnom období s uvedením vplyvu na nerozdelený zisk minulých rokov alebo neuhradenú stratu minulých rokov; súčasne sa môže uviesť aj účtovanie nevýznamných chýb minulých účtovných období v bežnom účtovnom období s uvedením vplyvu na výsledok hospodárenia bežného účtovného obdobia.)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martina046 Dakujem velmi..viete mi poradit co napisat do stlpca druh opravy? Vyznamna alebo nevyznamna?
    petra:-) Záleží od sumy - či významne ovplyvní výsledok hospodárenia alebo je to z pohľadu celkových nákladov nevýznamná suma. Obvykle sa nevýznamnosť nákladu určuje ako max. 1% z celkových nákladov, ale záleží na tom, ako to máte v internom predpise.
    Martina046 Este by som sa chcela opytat v ktorej casti sa uvadza danova licencia..neviem to najst nikde..dakujem
    petra:-) Uviedla by som to niekde v časti J - informácie o daniach z príjmov (Úč POD 3-04).
    Martina046 prosím Vás, nie je niekde popísané kde sa to uvádza v poznámkach? stále sa s tým neviem pohnúť ďalej...
      zbaliť

    Zabudnutý predpis dane z príjmu 2013, môžeme zaúčtovať do roku 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.