Zavrieť

Porady

Rozpočtová org. zriadená obcou - účtovanie stravného (zrážka za stravu zo mzdy)

Veľmi súrne potrebujem poradiť :-( sme RO zriadená obcou, od nového roka sa zamestnancom sťahauje suma z výplaty za obedy (doteraz to fungovalo cez stravné lístky). Ako to treba zaúčtovať? akým predpisom do "januára" (331/335 alebo 331/379 s nejakou AÚ) a ako potom postupovať...?

pomôžete mi niekto s postupom? aj s klasifikáciami? pls
Naposledy upravil hanelle : 21.02.15 at 05:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ja účtujem predpis (=strhnutie z výplaty) 331/379. pri úhrade platby za obedy potom 379/221. rozpočtová klasifikácia je pri úhrade taká istá, ako keď vyplácaš mzdu, lebo je to vlastne časť zamestnancovej mzdy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelle ďakujem pekne, takže do predpisu dám 331/379 a potom v ďalšom mesiaci spolu s výpisom dám 379/221 s rozp.kl a k tomu teda aj transfer? a tým pádom túto sumu odvediem na príjmový účet ako náš výnos (prij.účet mám 223/6xx + predpis 588/351) a tak následne z príjm. účtu reálne na účet zriaďovateľa... Dobre tomu rozumiem?
    katinkalienka hanelle, prepáč, ale v tomto ti už viac neviem poradiť, lebo ja účtujem obec a nie školu
    katkadss mohla by si napísať celý postup účtovania, aj to čo prispieva zamestnávateľ a čo sa účtuje na 223 003 za stravné. My sme to doteraz robili cez mimorozpočtový jedálenský účet, od nového roka sme ho zrušili a neviem sa z toho vymotať. Pre upresnenie: stravné zrážame z výplaty, z-teľ prispieva 55 %, máme aj príspevok zo SF, počítam cenu za stravu aj režijné náklady.
      zbaliť

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Vy poskytujete stravovanie v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa na základe zmluvy? Alebo kupujete stravovacie poukážky (napr. od Le Cheque Dejeuner, ...)?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelle stravovanie je v našom zariadení, v našej kuchyni. Nekupujú sa tu už žiadne stravné lístky... to ešte len teraz od januára sa prešlo na takýto systém
    katkadss ahoj zistila si už niečo viac o účtovaní stravného-zrážka cez výplatu? vieš mi poradiť? mám podobný problém, ďakujem
    hanelle zriaďovateľ nás usmernil, že vraj stačí pri predpise miezd dať len pohľadávku 331/335 (napr. 500eur stiahnuté dokopy z miezd), potom to dať 500 eur ako 335/602 ale nikam to neprevádzam, cez žiadne rozp.položky to nejde. potom samostatne cez ID tvorba SF a príspevok z SF na stravu...
    katkadss ďakujem
      zbaliť

    Rozpočtová org. zriadená obcou - účtovanie stravného (zrážka za stravu zo mzdy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.