Zavrieť

Porady

Lekárne: Zdaňovanie nepeňažného plnenia poskytnuté poskytovateľovi lekárenskej starostlivosti

Prosím o radu, či tu patrí (či treba zdaniť) aj napríklad naturálny rabat, alebo marketingový tovar, ktorý nám predá dodávateľ liekov za symbolickú sumu napríklad 0,12€ hoci tovar má v skutočnosti vyššiu hodnotu?
Farmaceutické firmy by to mali nahlasovať, viete niekto o tom čoho konkrétne sa to týka? Okrem občerstvenia na seminároch ... (čo sa mi zdá diskriminujúce oproti iným odvetviam, kde sa nič také nezdaňuje).
Naposledy upravil Kety Alfa : 20.02.15 at 08:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ja som sa stretla len s tesco poukážkami, dostali 10ks 5€ poukážok za 0,10centov. Účtujem 213/321, do konca apríla treba lekáreň zaregistrovať ako platiteľa zrážkovej dane (na call centre povedali netreba, ked som bola osobne na DU, tak treba )a aj zražkovú daň odviesť a poslať Oznámenie OZN43Av15_1. Ak nepeňažné plnenie za štvrťrok nepresiahne 10e, tak netreba. Tie oznámenia fungujú na princípe KVDPH, tj. aj dodávateľ ho podáva.

    17.4.2015 zo stránky FS
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...ytovatelov.pdf
    Naposledy upravil JM1968 : 20.04.15 at 13:37
    frenky191 vychádza sa zo skutočnej hodnoty poukážky či s tých 0,10 centov? pri výpočte dane a hodnoty uvedenej v oznámení mysím...
    JM1968 skutočnej, niečo som musela riešiť už aj v 2014, skúsim prilepiť http://www.porada.sk/t257911-tesco-p...la-liekov.html

    Lekárne: Zdaňovanie nepeňažného plnenia poskytnuté poskytovateľovi lekárenskej starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.