Zavrieť

Porady

údržba lakovaných parkiet

V snahe poradiť inému prosím o radu: Akým prostriedkom čistíte (zmývate) lakované parkety....aby sa potom aj leskli (nebolo ich treba kvôli lesku niečim natierať) a aby sa nestali zároveň nebezpečným klziskom (pretože niektoré prostriedky obsahujú šmykľavú zradu )? Vraj kedysi bol vynikajúci, ale už sa nevyrába....možno vyrába ale pod iným názvom.Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja pouzivam EMSAL parquet. Ked sa pouzije nezriedeny, smyka sa, ale ak sa zriedi podla navodu, je to v pohode. Vycisti vsetko a dobre konzervuje. Pouzivam to uz dva roky a som spokojna.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Paula
    V snahe poradiť inému prosím o radu: Akým prostriedkom čistíte (zmývate) lakované parkety....aby sa potom aj leskli (nebolo ich treba kvôli lesku niečim natierať) a aby sa nestali zároveň nebezpečným klziskom (pretože niektoré prostriedky obsahujú šmykľavú zradu )? Vraj kedysi bol vynikajúci, ale už sa nevyrába....možno vyrába ale pod iným názvom.Vďaka.
    Vlhká švédska /mikrovlákno/ utierka, po ničom neboli čistejšie a lesklejšie, a to bez chémie

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evina
    Vlhká švédska /mikrovlákno/ utierka, po ničom neboli čistejšie a lesklejšie, a to bez chémie
    Tak s touto utierkou bez použitia akéhokoľvek prostriedku okrem vody umývam všetko omývateľné okrem kuchynských riadov už 10 rokov....stále je životaschopná (ale stála 670,-, nie ako tie súčasné ničnevydržiace "za babku"). Jediná a stále žije

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Paula
    Tak s touto utierkou bez použitia akéhokoľvek prostriedku okrem vody umývam všetko omývateľné okrem kuchynských riadov už 10 rokov....stále je životaschopná (ale stála 670,-, nie ako tie súčasné ničnevydržiace "za babku"). Jediná a stále žije
    Tak skús aj parkety, uvidíš. Sú však už lacnejšie, a fakt dobré. Už som dnes doporučovala stránku, kde sa dajú nájsť, asi zle, tak do zajtra prezistím

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dík Evi.....poradím potom majiteľovi parkiet , ja mám iba lino, tváriace sa ako drevo a s tým problém nemám.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Ja používam Parkeyt polich..je drahý, ale iba dva vrchnáčiky na 3l vody a sú krásne. Je aj na plávajúce aj drevené parkety./80m2/ 1l

    údržba lakovaných parkiet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.