Zavrieť

Porady

Po reštartovaní počítača NO DISPLAY

Inštaloval som Windows XP na starú mašinu, po reštartovaní sa však už na monitore neobjavila žiadna aktivita, čiže žiadny výstup na obrazovke.

Popis zostavy:
Základná doska: MSI KT6 Delta
Procesor: AMD Athlon XP 2500+ (166x11, bez OC) s BOX chladičom
Operačná pamäť: 3x256MB DDR400 PQI
Grafická karta: Gigabyte ATI Radeon 9200
Pevný disk: Maxtor 40GB
Zdroj: 250W LITEON

Vymenil som RAMky za iné, ktoré viem že 100% fungujú, no stále nič, menil som aj grafickú kartu, no stále nič. HDD a CPU sú v poriadku. Viem že tá doska je už prastará, no hneď by som ju neobviňoval. Žeby zdroj to bol zdroj ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    NO DISPLAY = žiadny výstup z grafiky.
    Skontrolovať zasunutie GK do slotu (podľa typu - je tam AGP)
    Skontrolovať pripojenie napájania GK.
    Skontrolovať pripojenie kábla k monitoru od výstupu z GK.


    Ale ten zdroj 250W LITEON - ten je fakt na hranici - žiadna výkonová rezerva. Keď už tak aspoň minimálne 350W.
    Je celkom možné, že zdroj nie je schopný pokryť výkonové požiadavky zostavy.
    (Pri inštalácii sa zobrazuje defaultné rozlíšenie s minimálnymi nárokmi na grafiku - preto sa zobrazí. Po nábehu op. systému však si pýta svoje)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    harrino Pridal som tam 350W, ktorý nepomáha, ako som písal GK je naprosto v poriadku, a bola aj zasunutá do inej zostavy a aj vymenená za inú. Chyba stále pretrváva. Ďakujem.
    harrino // skúšal som CPU v jednej historickej doske pre s462, a nešiel. No nie som si istý či tá doska funguje sama o sebe.
    fortunka je ten kabel monitora zapojeny na spravnom mieste ?
    harrino ako to myslíš
    misoft Ešte upresni: pri bootovaní musí BIOS vypisovať POST statusy - vypisuje priebeh bootovania? Ak nie - doska je v *****. Ak áno - môže ísť i o chybu AGP radiča portu (takže opäť doska).
    harrino Nakoľko sa jedná o display, v mojom prípade to znamená že po zapnutí PC sa mi ani kontrolka monitora nerozsvieti na modro (vtedy je to OK), monitor sa chová ako keby k nemu nešiel žiaden signál. GK je v poriadku, monitor je v poriadku káble sú v poriadku, RAM je v poriadku, no CPU som si ešte neistý. Nemám ho kde inde testnúť, a tieto storočné krámy už kupovať nebudem. Aj tak mi je to divné..... po reštarte sa PC už nezapne, pričom pred 20 sekundami nebol problém žiadny.
    misoft Nuž - doska je v háji.....
      zbaliť

    Po reštartovaní počítača NO DISPLAY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.