Zavrieť

Porady

Aký typ DPH?

Prosím Vás o radu, začala som účtovať v MRP win JU a neviem si celkom rady s typom DPH. Aký typ DPH má byť pri dobropise, ktorý som dostala? Je to typ 40 a DPH sa mi objaví aj vo výkaze DPH v riadku 28?
A aký typ DPH má byť vo faktúre, z ktorej si uplatňujem odpočet len 80% a zvyšných 20% dáva do osobnej spotreby(za telefony, internet, atď)?? Tiež tam má byť typ DPH 40??
Ďakujem Vám veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Pri dobropise si zadáš najskôr typ dokladu - D (daňový dobropis). Nachádza sa to hneď nad typom DPH. A potom typ DPH je 40.
    Pri tom krátení je tiež typ DPH 40, ale treba si tam zrušiť odpočet v plnej výške - je to k dispozícii úplne napravo, písané zeleným, v tom stĺpci, kde dávaš OK, keď už máš FA nachystanú na zápis. A v tom stĺpci sú aj čiastky a tam si to rozpíšeš.
    zuzkaga Ďakujem veľmi pekne. A ako robíte to krátenie cez bloky z registračnej pokladne. Akým spôsobom sa to nahadzuje?
    cacka Cez pokladničnú knihu, ikona je hneď pod peňažným denníkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.