Zavrieť

Porady

auto na úver

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť o a ute kupovaného na úver .
Podnikateľ kúpil ojazdené auto na úver napr. za 24 tis.€ 9600 zaplatil v hotovosti pri podpise úverovej zmluvy a 14400 je úver. Firma ktorá tieto autá predáva vystavila fa na 24 tis.€ s rozpisom naa DPH., kde sme si uplatnili DPH. Chcem sa spýtať keď je v uver.zmluve napísané že akontácia bola uhradená v hotovosti postačí to aby som s tým mohla uhradiť fa nemám príjmový doklad o tom. je to vlastne aj nad 5000 tis. Podľa dokladov úver asi išiel hneď na úhradu fa lebo na účet podnikateľa neprišiel. on len bude splácať mesačné splátky. nejak tomu nerozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    9600 eur v hotovosti je v rozpore so zákonom, pýtaj si doklad, ak iný nie je, len tá zmluva, tak použi tú a asi ti iné nezostáva, len to dať cez pokladnicu.
    042,343/321
    321/211
    321/479
    a na účet 479 pôjdu splátky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jurkovic Tiež sme brali auto na spotrebný úver v CSOB Leasing v roku 2011, doba splacania 36mesiacov. Od 1.1.2014 sme presli na sustavu PU, takze este zostavali zaplatit posledne 4 splatky v roku 2014. Pociatocny stav 1.1.2014 bol na 321 (suma 4splatok, vratane istiny, urokov a poistenia - podla splatkoveho kalendara). Teraz to nevieme doriešiť, či preúčtovať sumu z 321 na 479, potom spravit úhradu 479/221, ale kde potom rozúčtujem 562 a 548? Ked spravim 562,548/479, tak budem mat zostatok na konci roka na účte 479. Sme v tom totálne zamotaní. Bola by som vďačná za každú pripomienku.
    KEJKA zadaj suvisiacu otázku
    jurkovic neviem najst prispevok ktory by sa týkal práve tohto nášho problemu. Už som poradu prešla krížom krážom.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.