Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane v praxi

Prosím o radu, idem prvý krát robiť zamestnancovi ročné zúčtovanie dane. Ako to vlastne v praxi funguje? To tlačivo sa neposiela nikde na daňový úrad? Len ho vystavím a ak vznikne preplatok, tak ho vyplatím zamestnancovi v nasledujúcej mzde??A daňový úrad mi ho potom vráti??
veronikasad Zaplať si prístup do DRAKA, nájdeš tam všetky potrebné informácie nielen k RZD ... Ako mesačný bonus, službu p. Mihála a p. Motyčkovej, ktorí odpovedajú na všetky otázky nielen k problematike RZD.
veronikasad Dobrou pomôckou ti bude aj toto videoškolenie zo seminára. Týchto seminárov sa pravidelne zúčastňujem už niekolko rokov, napriek tomu, že mzdy už robím viac ako dve desaťročia ...
http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie785
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    tlačivo ročného zúčtovania sa neposiela nikde,ale dáš ho zamestnancovi.Ak vznikne preplatok tak ho vyplatíš v nasledujúcej mzde,ak vznikne nedoplatok tak zo zrazíš v nasledujúcej mzde,ale samozrejme musí mať výšku takú,aby sa dal vyplatiť a dal zraziť,pozri do zákona koľko to je,mám zafixovanú sumu 3,32 €,ale mám blbý pocit,že je to už inak,teda tá suma,netreba si mi to pamätať,lebo si to viem nájsť,o vykonanom ročnom zúčtovaní informuješ daňový úrad v ročnom hlásení,kde to vyplníš podľa predlohy.Daňový úrad ti prípadný preplatok na dani vráti tým,že si v mesačnom oznámení ten preplatok postupne odpočítavaš od daňovej povinnosti až do nuly,trebárs aj celý nasledujúci rok a vlastne tak neplatíš žiadnu daň zo mzdy. Ak je preplatok z bonusu,tak o vrátenie si požiadaš v marci na mesačnom oznámení,ak je preplatok zo zamestnaneckej prémie,tak o vrátenie si tiež požiadaš na oznámení mesačnom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julia28 Perfektná odpoveď, strašne ste mi pomohli. napísali ste to úplne zrozumiteľne, takže už chápem. Ďakujem pekne. Ale ešte otázočka, ak mal zamestnanec minulý rok mesačnú mzdu na kratší prac.úväzok 180 €, za rok je to 2160 €, daň samozrejme neplatil, lebo si uplatnil nezd,časť, tak aj tak mu spravím ročné zúčtovanie a nevznikne vlastne ani nedoplatok ani preplatok,áno??Alebo si musí zamestnanec ppodať DP sám.
    veronikasad RZD robíš iba zamestnancom, ktorí o to písomne požiadali na predpísanom, správne vyplnenom tlačive do 15.2.2015 a do tohto termínu ti predložili všetky prílohy. Ostatným vystavíš Potvrdenie o zdanitelnej mzde a musia si sami podať daňové priznanie typu A.
    julia28 Ten zamestnanec požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, takže mu musím spraviť aj vtedy ak dane neplatil??
    mondes Áno.
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie dane v praxi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.