Zavrieť

Porady

Rovnaká IP adresa v sieti - problem s routrom.

Ahojte.
Uz dlhsi cas mam problem s routrom. Vsetko bolo OK, az kym som nezmenil zabezpecenie heslom z WEP na WPA-2. Doma sa pripajame na internet 3-4 pocitace a 2-3 mobily. Vzdy sa stava, ze ak sa pripojim zo 4tym zariadenim, prestane ist internet, hlasi konflikt IP adresy v sieti a jedina pomoc je, ze restartujem router, co som nuteny robit niekolko krat denne. Nerozumiem preco to robi, kedze nastavenia som nemenil. Vie mi niekto poradit cim to moze byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tento problem moze nastat aj v pripade ze v routeri nieje povolene dhcp. To znamena ze zariadenia su manualne zapisane v routri podla mac adresy a moze byt ze niektore zariadenia maju nastavenu rovnaku ip adresu.

    Ak je povelene dhcp tak treba pozriet rozsah adries ktore dava router, ci tam nieje nastaveny rozsah adries len pre 3 zariadenia
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Edmundos 802.1d Spanning Tree DISABLED
    DHCP Server ENABLED
    Start IP: 192.168.2.100
    End IP: 192.168.2.200
    Servisujem.sk nahodou rucne pridelenie ip adresy je povolene ? su tam zapisane dake zariadenia ?
    Edmundos rucne nie je povolene a nie je tam nic zapisane
    ivka70 A nema niektore tvoje zariadenie nastavenu adresu napevno, ktora sa "pobije" s pridelenou IP adresou ineho zariadenia?

    Pripadne sa este da v routeri predefinovat, aku IP bude pridelovat ktoremu zariadeniu .... a ostatne zariadenia nechat na DHCP.
    Edmundos Problem vyrieseny. Pomohlo upgrade firmwaru routru. Dakujem za rady, nevedel som som tomu prist na korienok asi 2 mesiace, nakoniec pomohla jednoducha vec.
    ivka70
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas internet od UPC, tak ti maju obmedzenie na max. 3 IP adresy ktore mozu ist von a preto 4 zariadenie uz nepovoli.
    Zmena zabezpecenia by tento problem nemala sposobovat.

    Ak je to inak, uved ake mas pripojenie a aky router.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Edmundos Mam ANTIK ... router je CANYON IEEE 802.11g MIMO
    ivka70 Ktory ANTIK? http://www.antik.sk/page?id=21
    a pred zmenou zabezpecenia ti to fungovalo so 7 zariadeniami naraz?
    Edmundos Neviem ktory, asi ten prvy? :-)
    Ano predtym nez som robil tu zmenu v nastaveniach routri nebol ziadny problem.
    dmc Mam doma UPC- pripojene 2 pc + 3 fony takze celkovo pouzivam 5 roznych IP - bez konfliktu
    ivka70 Ak mas za UPC routerom este svoj napr. Wifi, da sa to nastavit.
      zbaliť

    Rovnaká IP adresa v sieti - problem s routrom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.