Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dá sa uplatniť daňový bonus za rok 2014 ( aspoň v čiastočne ) v nasledovnom prípade :

V roku 2014 žena na RD, v 10/2015 RD ukončená, vyčerpaná dovolenka - 10-11/2014 následné ukončenie pracovného pomeru. Následná PN až do konca roka. Príjem za 10 - 11/2014 vo výške 1.135 €.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V DP alebo RZD nedá. Mohla požiadať o vyplatu DB v mesiaci oktober- november, kedy čerpala dovolenku a zrejme v každom mesiaci dosiahla príjem vo výšk 1/2 min. mzdy. Teraz s tým už nič neurobí.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Deni1976 opraviť výplaty za 10 a 11 / 2014 by už asi nepomohlo ?
    veronikasad to ti už nedoporučujem. Musela by si opravovať aj mesačný prehľad na DU.
    kn-alka oficiálne nemá nárok na opravu mzdy, ak nenahlásila včas, že chce poberať bonus, je to vina zamestnanca.

    Ak však máte ochotného zamestnávateľa, tak sa môžu opraviť výplaty a podajú sa dodatočné prehľady.
    Deni1976 srdečná vďaka za radu .... chcela som jej dáko pomôcť ... aby aspoň časť bonusu mohla dostať
    veronikasad kn-alka, keby sa to bolo urobilo do konca roku 2014, resp. pred podaním Prehľadu za december - OK. Ale teraz by som to už nerobila a to som teda veľmi ochotná mzdárka.
    kn-alka .... ja som musela riešiť vecí spätne ....... všetko sa dá, keď sa chce, ale je to fakt nad rámec.... v hlásení sa potom vysporiadajú nezrovnalosti.

    ... ja osobne riešim takéto veci pri podávaní hlásenia, s hlásením podávam aj prípadné dodatočné prehľady s ospravedlnením: chybička se vloudila
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.