Zavrieť

Porady

Potrebujem súhlas suseda k stavbe domu?

Zdravím chcem začať stavať dom na stavebnom pozemku medzi dvoma susednými domami môj pozemok má šírku 15 m a môj dom bude od susedných domov vzdialený asi 4 m od jedného domu a 4 m od druhého domu, na každej strane bude môj dom cca 2 m od plota takže hlboko u mňa na pozemku.

Prosím Vás pri vybavovaní stavebného povolenia budem potrebovať aj nejaký súhlas od suseda so stavbou? Sused mi už teraz :-) vyhlásil že žiadny súhlas mi nedá a bude proti stavbe namietať že mu zoberiem slnko. Má vysoký dvojposchodový dom, podobný chcem stavať aj ja.

Prosím vás skutočne budem potrebovať susedov súhlas so stavbou nového domu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    tu to máš presne vysvetlené...
    minimálná vzdialenosťRD od seba je 7 m, ale ked presvedčíš stavebný úrad o stiesnených podmienkách, máš šancu..

    majú susedia okná obytných miestností na tvoj pozemok ?

    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...anice-pozemku/
    Zitulda Ja iba doplním, že stavebný úrad ak Ti povolenie vydá, musí stanoviť podmienky...a okrem toho, čo sa pýta bjuty smis, tak ani Ty nesmieš mať k susedom okná z obytných miestností! .
    Okrem toho Ti musí dať svoje stanovisko požiarný technik....toho aj tak musíš požiadať o vyjadrenie predpokladám, že budeš mať komín v RD!.
    Erik Veselý Ďakujem za skvelé info :-)

    A áno, sused má ku mne na pozemok okno, ale len z pivnice kde chová nejaké vtáctvo.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Susedia stavbu neodsúhlasujú, ale sa k nej vyjadrujú ako účastníci konania. S ich námietkami sa musí stavebný úrad vysporiadať, najmä, ak nespĺňaze napr. odstupy.

    Potrebujem súhlas suseda k stavbe domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.