Zavrieť

Porady

musí podať dôchodca daňové priznanie z podielu za prenájom

Jedná za o podiel na nájomnom dosiahnutom za roky 2005-2012 a z príjmov zo zadržaných podielov na základe osvedčenia o dedičstve v celkovej sume 2289,08 Eur. Takéto potvrdenie vydalo pozemkové spoločenstvo, urbariát. Peniaze boli vyplatené v novembri 2014. Ja by som to ani nedanila, pretože keď odpočítam 500,-Eur, tak mi vychádza 1789,08 Eur, čo je menej ako je minimálny príjem za rok 2014 t.z.1901,67 či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    V žiadnom prípade tento príjem nezdaňovať. Či už pochádzal z PS bez subjektivity, alebo PS so subjektivitou. Lebo u PS so subjektivitou by šlo o príjmy za 7 rokov, kde daňová povinnosť, zrejme nevznikla v r. vyplatenia, teda 2014, ale po jednotlivých rokoch, podľa § 10/2 ZoDP. Teda ešte u poručiteľa, hoci príjmy vyplatené neboli. Okrem toho možno reálne predpokladať, že šlo okrem toho o príjmy z nájomného do 500 SK ročne, čo je oslobodené. No a napokon ... ak dedičom bol dôchodca, tak poručiteľ musel byť dôchodca na druhú. Teda bez povinnosti podať pri takej sume daňové priznanie. A u PS so subjektivitou by šlo o príjmy už zdanené dppo. Takže znova žiadne následné zdanenie.

    musí podať dôchodca daňové priznanie z podielu za prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.