Zavrieť

Porady

Pôžička konateľa,spoločníka od sročky

V roku 2013 bolo zaučtované omylom 355/211 pôžička spoločnikovi, kde neboli zaúčtovné úroky. Ako mam v roku 2014 zrušiť tento účet? Môžem to zrušiť 211/355?
Vie mi niekto poradiť?
Naposledy upravil ivka 27 : 26.02.15 at 17:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka 27 Ked to bolo omylom zaučtovane ,možem to opačným účtom zaučtovať a potom v roku 2014 to opraviť?
    Tweety Ako omylom? Čo sa takto účtovalo?
    ivka 27 účtovníčka chcela znižiť pokladnu (vydaj z pokladne ) a zaučtovala to ako pôžičku konateľa od sro , bez úrokov a vratila ju na druhy rok 2014 januar , februar a marec do pokladne
    Tweety Potom nie zrušiť, ale zaúčtovat vyrovnanie, 211/355
    ivka 27 To znamena že na tu istu čiastku mam zaučtovat vyrovnanie? A nebude z toho problém?
    to zn. ak v decembri 2013 bola zaučtovana 355 /211 napr8500EUR Kratkodoba pôžička bez úrokov a v 01-02-03/2014 bolo zaučtovane vrátenie , nebude problem z toho?
    Tweety Je urobená k tomu zmluva?Ak áno, nebude problém. Ale úhrada musí prebehnúť bezhotovostne.
    ivka 27 ešte nie ale bude , je to nova firma a nie je platcom DPH zacala v roku 2013 . A co by malo byť v tej zmluve. Ja som tiež účtovníčka ale s takým prípadom som sa nestretla.
    Tweety Je to zmluva o pôžičke.
    ivka 27 A ešte jedna otazka :
    a stými úrokmi nebude problem ktore mali byt zaučtované vo výnosoch?
    turtla ak je to nad 5000,-eur, nemalo by to byt v hotovosti
    ivka 27 ale bolo to viac ako 5000 eur
    Tweety napísala som, že to musí byť bezhotovostne
    ivka 27 ale tomu nerozumiem ako bezhotovostne, nemalo to byt alebo nemoze
    veronikasad Nevieš čo je bezhotovostný prevod ? Peniaze z pokladne vložíš do banky - buď na firemný účet a stadial na účet konatela, alebo priamo na účet konatela.
    veronikasad Samozrejme, ak ten zostatok v pokladni je reálny ...
    Tweety bezhotovostne- bez hotovosti, teda prevodom na účet
    ivka 27 Jasne že viem co je bezhotovostný prevod ale pýtala som sa na iné že ak je viac ako 5000 eur ci može byt vyplatene z pokladne ked v pokladni ma viac ako 20 000 EUR
    Tweety na čo iné? odpoved na to, čo si sa pýtala, si dostala, napísala som, že to musí byť prevodom na účet
    ivka 27 Ďakujem Vám
      zbaliť
    ivka 27 co a?
    turtla pomylila som sa :-(

    Pôžička konateľa,spoločníka od sročky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.